Bierhalle Manufaktura Beach Rugby 2018

Najlepsi rugbiści przez dwa dni zawładną plażą Manufaktury – zbliża się Bierhalle Manufaktura Beach Rugby. Już w najbliższy weekend (4-5.08) będzie można zobaczyć zmagania zawodników, ale też dowiedzieć się więcej o tym coraz bardziej popularnym sporcie.

Bierhalle Manufaktura Beach Rugby to drugi co do wielkości turniej plażowego rugby rozgrywany w Polsce. Rozgrywki wyszły już poza lokalne ramy i zyskały uznanie środowiska rugby. – Mamy w Łodzi najlepszą plażę i najlepszych kibiców – mówi Mirosław Żórawski, dyrektor sportowy Master Pharm Budowlanie SA Łódź, organizator turnieju. – Zależy nam na dobrej atmosferze rozgrywek i oczywiście na popularyzacji sportu.

W sobotę (4.08) od godziny 15 na plaży Manufaktury rywalizować będą z pełnym kontaktem zespoły klubowe. Mecze będą rozgrywane w składach pięcioosobowych i będą trwały po pięć minut – według zasad rugby plażowego. Zwycięzcy otrzymają puchar Bierhalle Beach Rugby 2018 oraz nagrodę sponsora. Z kolei w niedzielę (5.08) od godziny 12, ograniczonym kontaktem będą grać amatorskie zespoły sponsorskie w mieszanych składach, w których wystąpią byli zawodnicy Budowlanych – będzie to doskonała okazja do ponownego zobaczenia w grze dawnych mistrzów i reprezentantów Polski. W ciągu dwóch dni rozgrywek, na plaży zmierzy się ze sobą dwadzieścia drużyn. Organizatorzy nie zapominają tez o kibicach. Na początku turnieju rozegrany będzie mecz pokazowy z wyjaśnieniem zasad rugby. W niedzielę swoje pokazy zaplanował Decathlon, jeden z partnerów turnieju.

W rugby na plaży gra się inaczej niż na trawie. Drużyny wystawiają pięciu graczy na boisku, jest pięciu rezerwowych i hokejowe zmiany. Liczą się tylko przyłożenia. Nie wolno dotykać piłki nogą, nie ma też stałych fragmentów gry, jak młyny i auty, nie wolno walczyć o piłkę w przegrupowaniach. Wszystkie błędy i przewinienia rozgrywa się rzutem wolnym, czyli tzw. tap kickiem. Na kontakcie i po zatrzymaniu zawodnik ma 2 sekundy na podanie piłki. Drużyna przeciwna przy wznowieniach ustawia się w odległości 5 m. Gra się specjalną piłką, o lepszej przyczepności.

W tegorocznych rozgrywkach zmierzy się osiem drużyn w turnieju klubowym i aż dwanaście w rozgrywkach sponsorskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *