Bierhalle Manufaktura Beach Rugby 2017

_beach_rugbyNajlepsza drużyna rugby w Polsce plus najlepsza plaża w sercu miasta – co może wyjść z takiego połączenia? Kolejny turniej plażowego rugby Bierhalle Manufaktura Beach Rugby, na który już w najbliższy weekend, 5-6 sierpnia, zaprasza drużyna Master Pharm Budowlani SA. Dwudniowe święto tego widowiskowego sportu jest też zapowiedzią nowego sezonu, który startuje już za dwa tygodnie.

Drużyna Master Pharm Budowlani SA przygotowuje się już do nowego sezonu, podczas którego będzie bronić tytułu Mistrza Polski! Jednak zanim zaczną się poważne rozgrywki, łódzcy kibice rugby będą mieli okazję spotkać się z zawodnikami już w ten weekend na plaży w Manufakturze. – Nasze miasto, nasi kibice, nasza Manufaktura, nasza plaża! Nic nam więcej do szczęścia nie potrzeba – przyznaje Mirosław Żórawski dyrektor sportowy Master Pharm Budowlanych SA Łódź, organizator turnieju. – Podchodzimy do tego turnieju z założeniem dobrej, wakacyjnej zabawy i oczywiście popularyzacji rugby – dodaje.

W sobotę 5 sierpnia od godziny 15:00 z ograniczonym kontaktem grać będą amatorskie zespoły sponsorskie w mieszanych składach, w których wystąpią również byli zawodnicy Budowlanych (Master Pharm, Bierhalle, Evergym, RMed, Fiero, Immergas, Piotrkowska Street, Vera Sport, Fit Meal). Bierhalle Beach Rugby rozpocznie się w niedzielę o godzinie 12:00.

W rugby na plaży gra się trochę inaczej niż na trawie. Drużyny wystawiają pięciu graczy na boisku, jest pięciu rezerwowych i hokejowe zmiany. Liczą się tylko przyłożenia. Nie wolno dotykać piłki nogą! Nie ma też stałych fragmentów gry, jak młyny i auty, nie wolno walczyć o piłkę w przegrupowaniach. Wszystkie błędy i przewinienia rozgrywa się rzutem wolnym, czyli tzw. tap kickiem. Na kontakcie i po zatrzymaniu zawodnik ma 2 sekundy na podanie piłki. Drużyna przeciwna przy wznowieniach ustawia się w odległości 5 m. Gra się specjalną piłką, o lepszej przyczepności.

W tegorocznym turnieju wystąpi osiem drużyn, w tym dwie złożone z najlepszych zawodników Master Pharm Budowlani SA. – Dla nas wakacje powoli się kończą, trener na pewno potraktuje weekendowy turniej jako element przygotowania do nowego sezonu – dodaje Mirosław Żórawski.

Grupa A
1. Master Pharm Budowlani SA Łódź I (1)
2. Klub Sportowy Budowlani Łódź I (5)
3. Rugby Klub Zduńska Wola (6)
4. Rugby Club Częstochowa
5. Wilki Łódzkie
Grupa B
1. Master Pharm Budowalni SA Łódź II (3)
2. Rugby Club Bełchatów (4)
3. Rugby Club Mazovia Mińsk Mazowiecki (8)
4. Klub Sportowy Budowlani Łódź II
5. Wataha Rugby League Piotrków Trybunalski
Mecze grupowe:
1. 2A – 5A KS Budowlani I-Wilki Łódzkie
2. 2B – 5B Bełchatów-Wataha
3. 3A – 4A Zduńska Wola-Częstochowa
4. 3B – 4B Mazowia-KS Budowlani II
5. 5A – 3A Wilki-Zduńska Wola
6. 5B – 3B Wataha-Mazowia
7. 1A – 2A Budowlani SA I-KS Budowlani I
8. 1B – 2B Budowlani SA II-Bełchatów
9. 3A – 1A Zduńska Wola-Budowlani SA I
10. 3B – 1B Mazowia-Budowlani SA II
11. 4A – 5A Częstochowa-Wilki
12. 4B – 5B KS Budowlani II-Wataha
13. 1A – 4A Budowlani SA I-Częstochowa
14. 1B – 4B Budowlani SA II-KS Budowlani II
15. 2A – 3A KS Budowlani I-Zduńska Wola
16. 2B – 3B Bełchatów-Mazowia
17. 4A – 2A Częstochowa-KS Budowlani I
18. 4B – 2B KS Budowlani II-Bełchatów
19. 5A – 1A Wilki-Budowlani SA I
20. 5B – 1B Wataha-Budowlani SA II
Mecze o miejsca:
21. 5A – 5B
22. 4A – 4B
23. 3A – 3B
24. 2A – 2B
25. 1A – 1B

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *