Biblioteka TRAF, wyremontowana filia Biblioteki Miejskiej w Łodzi, przy ul. Cieszkowskiego 11a już służy łodzianom i z okazji ponownego otwarcia przygotowała dla swoich małych i dużych czytelników wiele atrakcji.

Biblioteka TRAF oferuje swoim czytelnikom bogaty księgozbiór, ponad 16 tysięcy książek i dużą (ponad 200m2), ciekawie zagospodarowaną przestrzeń. Będzie to miejsce przyjazne dla wszystkich, w którym można rozwijać zainteresowania na licznych warsztatach i wydarzeniach, spotkać się ze znajomymi lub odpocząć w towarzystwie książki, w bardzo wygodnych fotelach.

Biblioteka TRAF będzie miejscem integrującym lokalną społeczność. We współpracy z Centrum OPUS realizowany jest projekt Międzynarodowej Strefy Aktywności Społecznej. W jego ramach przewidziane są takie inicjatywy, jak kawiarenki językowe, warsztaty rodzinne, spacery z przewodnikiem, a w najbliższym czasie Dzień Dziecka i Piknik Sąsiedzki.

Wydzielona strefa dla najmłodszych z ogromnym statkiem pirackim na ścianie zachęca do odkrywania świata i przeżywania przygód, także tych czytelniczych. Szereg atrakcji czeka już na młodzież w pierwszych dniach po otwarciu. – Na najmłodszych czeka cykl zabaw „Ahoj przygodo!”, a w niej gra w statki „TRAFiony zatopiony”, memory „TRAF do pary”, warsztaty plastyczne,  na których powstaną papierowe statki i morskie stworzenia.  Zajęcia edukacyjne, warsztaty i atrakcje dla dzieci i młodzieży będą stałym elementem wydarzeń w TRAFie – mówi Joanna Strzelec z Biblioteki Miejskiej w Łodzi.

Dla miłośników literatury grozy, sensacji i kryminału atrakcją będzie specjalnie przygotowana klimatyczna „mroczna” sala w której będą mogli zanurzyć się w lekturze swojego ulubionego gatunku i dodatkowo poczuć atmosferę, jaką tworzy jej wystrój.

Pod koniec maja, w ramach projektu Learning Circles in Libraries, rusza w bibliotece jedyny w Łodzi Klub Wiedzy „Grafika dla laika”. Będą to spotkania dla dorosłych, na których można podzielić się wiedzą i nabyć umiejętności z obsługi aplikacji i podstawowych programów graficznych. W bibliotece nie zabraknie oczywiście spotkań z pisarzami. Pierwsze dwa spotkania autorskie z Łukaszem Barysei Kazimierzem Kyrczem, już w pierwszych dniach po otwarciu.

/foto www.lodz.pl

 

Niewątpliwie warto dobrze TRAFić! Biblioteka TRAF, ul. Cieszkowskiego 11a

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Łódź buduje Mediatekę
IMG_5642
Ewa Lipska laureatką Nagrody Tuwima 2017 (foto)
Wojciech Nowicki laureatem Nagrody Tuwima 2020 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*