Nowa filia Biblioteki Miejskiej w Łodzi zaprasza czytelników do swojej przestrzeni na Bałutach

Biblioteka Miejska w Łodzi oddaje do użytku czytelników kolejną osiedlową filię –  Bibliotekę Tatarak. Będzie to miejsce z bogatym księgozbiorem, na który składa się około 9 000 książek oraz audiobooków. Znajdą się tam także książki z dużym drukiem dla osób słabowidzących. Tatarak będzie otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30-19:00.

Nowa filia znajduje się w wolnostojącym, parterowym budynku, zlokalizowanym przy ulicy Turoszowskiej 9a. Zajmuje ona powierzchnię niemal 200 m2. Kolorystyka tego miejsca, z mocnym akcentem zieleni oraz dużym wizerunkiem żaby, nawiązuje do nazwy samej biblioteki. Dodatkową atrakcją filii jest zielony skwerek, znajdujący się na tyłach budynku, który pozwoli na organizację różnego rodzaju zabaw i aktywności na świeżym powietrzu.

W największej sali, oprócz półek z książkami, znajdują się stoliczki i krzesła oraz wygodne miękkie fotele tuż przy dużych przestronnych oknach, zachęcające do odpoczynku. W bibliotece wyznaczone zostały osobne przestrzenie do aktywności dla dzieci oraz młodzieży. Pokój dziecięcy, z meblami dostosowanymi do wzrostu i upodobań ich użytkowników, dodatkowo wyposażony jest w miękkie puffy i sprzęty wspierające małą motorykę. Duży stół w pokoju młodzieżowym zapewni młodym czytelnikom możliwość odrabiania lekcji i przygotowywania projektów szkolnych w zacisznym miejscu.

– Chcemy, aby nasza filia stała się istotnym punktem na mapie osiedla. Będzie to miejsce rodzinne, w którym można rozwijać swoje zainteresowania, wziąć udział w warsztatach i różnego typu zajęciach, spotkać się ze znajomymi czy sąsiadami lub po prostu odpocząć z książką – mówi Halina Bernat, dyrektorka Biblioteki Miejskiej w Łodzi. – Jednym z naszych celów jest wspieranie inicjatyw lokalnych i sąsiedzkich oraz szkolnych projektów. Do współpracy z nami zgłosiły się już Fundacja KAMENA, zrzeszająca lokalnych poetów i pisarzy, oraz Koło Miłośników Żabieńca – dodaje Małgorzata Sobczak, kierowniczka filii nr 20.

Wartość remontu i wyposażenia biblioteki, opiewające na kwotę niemal 150 000 zł, zostały sfinansowane ze środków własnych Biblioteki Miejskiej w Łodzi.

foto www.lodz.pl

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Wirtualne Targi Książki z rekordowym zainteresowaniem
Nagrodzono najlepsze książki o Łodzi i regionie (foto)
Spotkania autorskie w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki w woj. łódzkim

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*