Filia przy ul. Ketlinga 21 została ponownie otwarta dla mieszkańców w piątek, 14 października. To kolejna placówka Biblioteki Miejskiej w Łodzi, która w ostatnich latach przeszła prawdziwą metamorfozę.

 

Biblioteka Bliska, jak jej nazwa wskazuje, chce być „blisko” swoich czytelników. Oprócz nowoczesnych wnętrz, które z pewnością spodobają się czytelnikom, ma tak przygotowaną ofertę, aby integrować lokalną społeczność – łączyć osoby o wspólnych pasjach, pomagać zawierać nowe znajomości i zacieśniać sąsiedzkie kontakty.  Wyremontowane przestrzenie zyskały na funkcjonalności i przytulności. W strefie wypoczynku z fotelami będzie można poczytać, wypić kawę, spotkać się z przyjaciółmi czy po prostu porozmawiać z innymi czytelnikami.

Stworzyliśmy miejsce, w którym mieszkańcy, ale też opiekunowie dzieci mogą odpocząć, zrelaksować się, wymienić się doświadczeniami, nawiązać nowe znajomości i budować międzypokoleniowe więzi – podkreśla dyrektor BMwŁ Halina Bernat.

Wartość inwestycji wynosi prawie 60 000 zł, z czego 10 tys. stanowi wkład Rady Osiedla. Księgozbiór Bliskiej to wiele nowości wydawniczych oraz wiele znanych i lubianych pozycji, dobranych z myślą o czytelnikach różnych grup wiekowych i szerokim zakresie zainteresowań. Bliska nie zapomina też o coraz liczniejszych miłośnikach audiobooków i e-booków. W tym dziale nie zabraknie nowości oraz produkcji z górnej półki.

 

Jedną z głównych atrakcji po modernizacji jest bogata kolekcja gier planszowych. Będzie je można wypożyczyć lub skorzystać na miejscu w dedykowanej strefie gier.

 

Najmłodsi mają do swojej dyspozycji Salę Pełzaki, w której mogą tu łączyć zabawę z aktywnościami stymulującymi rozwój, a rodzice oswajać maluszki z kulturą czytania i przestrzenią biblioteki. Pomieszczenie jest wyposażone m.in. w zabawki edukacyjne – maty sensoryczne, tablice manipulacyjne i książki dotykowe. Sala Pełzaki to jedyna, tak bogato wyposażona, przestrzeń w całej sieci Biblioteki Miejskiej w Łodzi.

 

Biblioteka Bliska będzie kulturalnym i tętniącym życiem „sercem” Janowa. Dlatego obok gier, książek i relaksu, pracownicy biblioteki zadbają o atrakcyjny program zajęć, warsztatów, klubów i spotkań, przygotowany z myślą o wszystkich mieszkańcach – od najmłodszych, po seniorów. 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
liter_028
Oriana Fallaci – Wywiad z historią (foto)
Zakończono remont kamienicy, w której mieści się Dom Literatury w Łodzi (foto)
arterie_i_jurzysta_20120126_1687041326
Arterie i Marcin Jurzysta w Śródmiejskim Forum Kultury (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*