„Kochajmy” to porywający koncert, w którego programie znalazły się opracowania najpiękniejszych polskich piosenek o miłości z repertuaru m.in. Hanki Ordonówny, Jana Kiepury, Marka Grechuty, Andrzeja Zauchy, Zbigniewa Wodeckiego oraz zespołów Skaldowie, Lady Punk, Perfect. Utwory wskazali słuchacze łódzkiego festiwalu Geyer Music Factory w specjalnej ankiecie. Wśród piosenkowych melodii ukryte są również cytaty ze słynnych oper, operetek i musicali oraz hity rockowe. Projekt „Kochajmy” wykonuje Grohman Orchestra, 13-osobowa grupa muzyków, na co dzień grających w Filharmonii Łódzkiej. Liderem zespołu jest charyzmatyczny Tomasz Gołębiewski, skrzypek, koncertmistrz Orkiestry Symfonicznej FŁ, dyrygent, menedżer kultury, dla którego koncert będzie uświetnieniem jubileuszu 30-lecia pracy artystycznej.

Piątkowy wieczór w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina będzie również inauguracją Drzwi do kultury – portalu steamingowego i VOD województwa łódzkiego. Dzięki niemu mieszkańcy miasta, ale także odbiorcy z całego świata, będą mogli bez żadnych ograniczeń brać udział online w łódzkim życiu kulturalnym. Na portalu dostępne będą wydarzenia aż siedmiu instytucji kulturalnych prowadzonych przez Samorząd Województwa Łódzkiego.

Przed nami wieczór pełen wspaniałych przeżyć artystycznych.

Koncert i bezpłatna transmisja online na portalu  https://drzwidokultury.pl/ w piątek 18 lutego o 19.00.

 

Wykonawcy:

Tomasz Gołębiewski – prowadzenie/kierownictwo artystyczne

Grohman Orchestra w składzie:

Marta Kalińska – skrzypce

Paulina Wielgosińska – skrzypce

Małgorzata Sowierka-Chmiel – altówka

Maria Filipiak – wiolonczela

Piotr Kozłowski – kontrabas

Katarzyna Przybylska – flet

Agata Piotrowska-Bartoszek – obój

Roman Pryliński – klarnet

Dorota Cegielska – fagot

Zbigniew Monkiewicz – waltornia

Piotr Grzywiński – waltornia

Dariusz Kaśnicki – instrumenty perkusyjne

 

 

 

Informacje o portalu Drzwi do kultury:

 

Koncerty, spektakle operowe i teatralne, filmy, zabytki, książki, a także warsztaty, wykłady, lekcje muzealne, szkolenia, wywiady i recenzje. Wszystko za pośrednictwem smartfona lub komputera, bez wychodzenia z domu. Szeroki dostęp do oferty instytucji kultury Województwa Łódzkiego zapewni nowatorski i jedyny taki w Polsce projekt.

 

„Drzwi do kultury” to portal zdalnego dostępu do materiałów multimedialnych (portal streamingowy) oparty o technologię filmu na życzenie (VOD) oraz transmisje (live streaming). Korzystanie z jego zasobów jest możliwe po wykupieniu dostępu oraz – w przypadku wybranych treści – w ramach odbioru bezpłatnego. Jest pierwszym tego rodzaju wojewódzkim projektem w skali kraju. Stanowi odpowiedź na potrzebę zapewnienia dostępu do usług kulturalno-edukacyjnych mieszkańcom województwa łódzkiego i innym osobom korzystającym z internetu, zwłaszcza w czasie epidemii koronawirusa.

 

Na portalu dostępna jest oferta siedmiu instytucji prowadzonych przez samorząd województwa: Teatru Wielkiego, Teatru im. Stefana Jaracza, Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina, Muzeum Sztuki, Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego, Łódzkiego Domu Kultury, Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, a także materiały promocyjne Województwa Łódzkiego.

 

Wydarzeniem, które otworzy drzwi do kultury – pierwszym nadawanym na żywo – będzie koncert walentynkowy „Kochajmy” w Filharmonii Łódzkiej.  – Zapraszamy do ekranów komórek, komputerów, laptopów. Będzie to wydarzenie bardzo radosne, bo z okazji walentynek. Muzycy Filharmonii Łódzkiej, pod wodzą naszego koncertmistrza Tomasza Gołębiewskiego, podzielą się z Państwem swoją radością, grając piosenki znanych twórców, m.in. Zbigniewa Wodeckiego – mówił na piątkowej konferencji prasowej Tomasz Bęben, dyrektor Filharmonii Łódzkiej. – To pierwszy portal, który udostępni treści w formie ekskluzywnej, tzn. nie ma wyskakujących okien, nie ma konieczności klikania w reklamy.

 

Multimedia na portalu „Drzwi do kultury” dostępne są bez przerwy przez całą dobę:

https://drzwidokultury.pl/ 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
XXI Międzynarodowy Konkurs Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi
3-AZ-festiwal-plakat
3. AŻ Festiwal – informacje
Śląsk w Atlas Arenie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*