W dniach 14 i 19 kwietnia br. o godz. 18:00 oraz 20 kwietnia o godz. 11:00 na Dużej Scenie Teatru Pinokio w Łodzi odbędą się pokazy spektaklu pt. „Bezimienny/Nieznany”
Projekt zrealizowany przez Fundację Gra/nice we współpracy z Teatrem Pinokio w Łodzi w ramach sfinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego stypendium Młoda Polska dla Łukasza Batko na rok 2020.
 
Spektakl inspirowany literaturą z serii „Wojny dorosłych, historie dzieci”, powieścią graficzną „Przybysz” Shaun Tan’a, „Wędrówką Nabu” Jarosława Mikołajewskiego oraz wspomnieniami emigrantów. Projekt z pogranicza teatru lalek, teatru wizualnego, teatru fizycznego oraz tańca w powietrzu porusza trudne aspekty współczesnej migracji. Twórcy za pomocą obrazu pozbawionego słowa odkryją osobisty bagaż doświadczeń Bezimiennych bohaterów, zmuszonych okolicznościami, które nigdy nie powinny się wydarzyć do opuszczenia swojej ojczyzny. Zabiorą Was w podróż, której końca nie możecie być pewni. Trzymając w dłoni bilet podróżny sami zdecydujecie o przebiegu historii, która zostanie Wam opowiedziana. Każdy spektakl jest unikatowy również za sprawą dźwięków i muzyki tworzonej na żywo przy pomocy instrumentów muzycznych i przedmiotów codziennego użytku. 
 

Pomysł i realizacja: Łukasz Batko
Opieka artystyczna: Magdalena Miklasz
Muzyka: Łukasz Batko
Scenografia: Anna Adamiak, Radosław Pacholczyk, Aleksandra Batko, Masza Lesiak-Batko, Żaneta Małkowska, Łukasz Batko
Lalki: Justyna Bernadetta Banasiak
Wizualizacje: Piotr Henryk Osak
Plakat: Monika Kryszczyńska i Piotr Henryk Osak
Grafika: Marta Kazimierczak

Obsada: Aleksandra Batko, Masza Lesiak-Batko, Żaneta Małkowska, Łukasz Batko

Spektakl dedykowany widzom w wieku 13+
Czas trwania: 60 minut

Bilety można zakupić w systemie online: https://ekobilet.pl/teatr-pinokio/bezimiennynieznany-37441 lub złożyć rezerwację pod adresem mailowym: rezerwacje@teatrpinokio.pl lub pod numerem telefonu: 42 6361341, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Miss Saigon w Teatrze Muzycznym
cyberiada
Cyberiada w Teatrze Studyjnym
Teatr na Wakacje – lipiec 2018

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*