bezkijaaa10 kwietnia to data wyjątkowa dla wszystkich Polaków. Tego dnia bowiem 120 lat temu w Jeleniej Górze uruchomiono komunikację tramwajową. Wobec tak zacnej rocznicy nie możemy przejść obojętnie. Z tej okazji do Kija sprowadzamy kolejnych komików. Tym razem nie może być inaczej przedstawicieli Stand-up Polska (bo zarówno Jelenia Góra jak i Łódź leżą w Polsce). Uwaga bilety gwarantujące miejsca siedzące będą do nabycia w klubie – cena: 10 zł. Ilość sztuk ograniczona.

Maciek Adamczyk – jeden z bardziej doświadczonych komików w Polsce, stand-upem zajmuje się od 7 lat. Niech nie zwiedzie was jego wieloletni staż – mimo walki z głupotą i zakłamaniem na samym froncie, nie nabawił się cynizmu czy zgorzknienia. W swoich występach szuka ze stoickim spokojem absurdów, słabostek i wad rodzaju ludzkiego, wyciągając je na światło dzienne, ale jednocześnie serwując im kubek dobrego kakao. Od lat tworzy teksty komediowe na tematy tak różne jak zagadnienia prawniczej legislacji czy istota polsko-niemieckich Dni Węgorza. Doświadczenie tekściarskie uzupełnia prowadzeniem imprez, audycji radiowych i samochodów, także pola jego zainteresowań są równie obszerne jak jego podmiejska działka (jest możliwość zamówienia dyni). Właśnie w toku cierpliwej pracy na małoroli Maciek nauczył się otwartości, spokoju i pogody ducha. Jeśli połączymy to z wnikliwym umysłem, naostrzonym w ramach zawodowego rozśmieszania ludzi, otrzymamy człowieka z którym warto usiąść pod liściem, a odpocząć sobie. Komedia Maćka Adamczyka to sycąca strawa dla duszy, na pewno nie odejdziecie od stołu zawiedzeni.

Gaweł Feliga – występował w Comedy Central. W Przyjaciółkach grał człowieka rozmawiającego przez telefon. Raczej nie jest złym człowiekiem, mimo że był w telewizji. Sceptyczny, trochę mizantrop; próbuje ukryć ten fakt opowiadając żarty o tym jak bardzo jesteśmy zgubieni. Lubi mówić o języku, muzyce i konsumpcji. Bardziej bebop, niż smooth jazz i na pewno rap, nie szanty. Nie boi się poruszać tematów trudnych i kontrowersyjnych. Obecnie (dokładnie w tym momencie) pisze żart o sałatce colesław. Pisze, nagrywa, montuje. Twórca podcastu Nagrałeś To?!, w którym prowadzi rozmowy o życiu i innych żartach.

Całość poprowadzi: Juliusz Sipika.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
plakat-andropauza
Andropauza – męska rzecz w Teatrze Nowym (odwołane)
2urodzinystandup
2 Urodziny Stand-Up Łódź w Luce
lekko
Lekko nie będzie w Teatrze Muzycznym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*