skateSkateboarding narodził się w latach czterdziestych XX wieku w Kalifornii i miał swoje korzenie w surfingu ponieważ był często uprawiany przez surferów, gdy nie było odpowiedniej pogody do zmierzenia się z falami. Pierwsi skaterzy, tacy jak Z-Boys, ćwiczyli w pustych basenach dzięki suszy panującej w Kalifornii w latach 70. Z czasem warunki jazdy w basenie przeniesiono na rampy.

W Polsce kultura deskorolkowa pojawiła się znacznie później, stając się obecnie bardzo popularną i lubianą dyscypliną. Powstaje coraz więcej skateparków i grup promujących skateboarding, a sami skaterzy prezentują bardzo wysoki poziom. Galeria Łódzka angażując się w rozwój tej dziedziny w Łodzi stworzyła w letniej strefie rozrywki profesjonalny skatepark. Całość wpisana w charakter nowojorskich ulic przyciąga miłośników deski z całego regionu. W skateparku jeżdżą zawodowcy, ale także osoby zupełnie początkujące, które pod okiem instruktorów rozpoczynają swoją przygodę z deskorolką.

– Widząc ogromne zainteresowanie pasjonatów skateboardingu, wspólnie z Piotrem Dabovem, wielkim nazwiskiem ze świata deskorolki, postanowiliśmy zaprosić do Łodzi zawodowców, którzy zawalczą o znakomite nagrody, zarówno pieniężne jak i rzeczowe. Będzie to wspaniałe widowisko, stanowiące inspirację dla młodzieży, która odwiedza codziennie Central Park, stawiając swoje pierwsze kroki w skateparku – zachęca dyrektor Galerii Łódzkiej Pani Beata Stefańska.

Skatepark na dachu Galerii Łódzkiej zamieni się w sobotę 24 sierpnia w scenę międzynarodowej imprezy, ponieważ swój udział w wydarzeniu potwierdziły najlepsze teamy z Polski i z zagranicy. Z przeszkód skateparki.pl zostanie ułożony specjalny tor, na którym będzie można zobaczyć najlepszych skaterów walczących o nagrody o łącznej sumie 10 tyś. złotych.
 
– To co będzie wyróżniać tę imprezę od innych to fakt, iż podczas wykonywania przejazdu BEST LINE, rider będzie musiał zaliczyć bez upadku każdą przeszkodę po kolei, co z pewnością wpłynie na widowiskowość imprezy – opowiada Piotr Dabov.

BEST LINE, czyli „najlepsza linia” zostanie rozegrana w dwóch kategoriach wiekowych; poniżej i powyżej 16. roku życia. Przed finałami rozegrane zostaną dwa BEST TRIKI: czyli  SKATEPARKI.PL LONGEST OLLIE: najdłuższy skok na „skoczniach” czyli kickerach oraz NERVOUS SPINER WINNER najefektowniejszy obrót na przeszkodzie „spine”. Punktualnie od godziny 18 rozpoczną się finały BEST LINE, a o godzinie 19 rozdanie nagród! W przypadku opadów deszczu impreza zostanie przeniesiona na teren parkingu podziemnego. Polecamy sobotnią rozrywkę na dachu Galerii zarówno miłośnikom deskorolki, jak i całym rodzinom, gwarantując niezapomniane, ekstremalne doznania.

HARMONOGRAM IMPREZY – 24 SIERPNIA
 
13:00  rozgrzewki i zapisy
14:00  eliminacje BEST LINE w kategorii do 16 lat
15:00  eliminacje BEST LINE w kategorii powyżej 16 lat
16:30  SKATEPARKI.PL LONGEST OLLIE
17:00  SPINNER WINNER NERVOUS BEST TRCK
17:30 Finały BEST LINE do lat 16
18:00 Finały BEST LINE powyżej 16 lat
19:00 rozdanie nagród

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
fkch
Festiwal Kultury Chrześcijańskiej w Łodzi
bruss
Piknik militarno-historyczny na Brusie
Majówka w Ogrodzie Botanicznym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*