besidesW piątek, 13 marca o godz. 20 w DOMu rozpocznie się koncert grupy Besides. Bilety: 20 zł w przedsprzedaży/ 25 zł w dniu koncertu.

Zespół Besides to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów na polskiej scenie post-rockowej. Jego niesamowite, często połączone z wizualizacjami koncerty potrafią wzbudzić w słuchaczach intensywne doznania. Powstał w 2011 roku, swój materiał rozpoczął promować na jesień 2012 roku. Besides jest zwycięzcą 8 edycji programu Must be The Music. W programie wzbudził wielkie zainteresowanie jak i jurorów tak i telewidzów. Adam Sztaba o zespole mówił w ten sposób: ”Muzyka instrumentalna w tym programie to niezwykła rzadkość, a na takim poziomie to już ewenement. Zespół Besides – jeden z najlepszych zespołów w historii tego programu.” Piotr Rogucki: „Besides ma potencjał zespołu międzynarodowego. Ta muzyka nie ma granic, bo nie ma w niej nieudolnej angielszczyzny. Muzyka Besides zawiera bezgraniczną emocję, która będzie zrozumiana również za granicami naszego kraju”

20 września 2013 roku miała miejsce premiera debiutanckiego albumu zespołu „We Were So Wrong” , jak na tą chwile ciepło przyjętego przez krytykę i fanów. Na krążku można usłyszeć 10 instrumentalnych, miejscami spokojnych, a miejscami ostrych, ciężkich post rockowych kompozycji. We Were So Wrong” – jak mówi sam zespół – to album, na którym kawałki układają się w jedną wielką podróż nostalgiczno – emocjonalną, pozwalają uwolnić wyobraźnie i odpłynąć „gdzieś poza codzienność”. W 2013 i 2014 roku zespół promował album koncertami w Polsce, ma za sobą kilka tras koncertowych w tym z Tides From Nebula.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
162_offkatowice_1_copy
Poza Łodzią: OFF Festival 2015: Scena Trójki
coldair
Coldair w Scenografii
Otwarty nabór prac na Light.Move.Festival 2019

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*