Berserker i Gemini Abys w Stereo Krogs

bersekerW czwartek, 28 stycznia, o godz. 20 w Stereo Krogs rozpocznie się koncert zespołu Berserker i Gemini Abys. Bilety kosztują 10 zł.

Berserker – zespół melodycznego metalu z Wilna, Litwy, założony 7 marca 2009 roku. Nazwa zespołu nawiązuje do ery wikingów, Berserk (berserker) – bezstraszny wojownik z dawnych skandynawskich opowieści. Piosenki zespołu także nawiązują do starć wewnętrznych oraz zewnętrznych. Wewnętrzne to emocje, mieszane uczucia. Zewnętrzne to socjalna niesprawiedliwość, industrializacja, niszczenie dzikiej przyrody. Wizja Berserker – muzyka, która kombinuje epiczne melodie, apokaliptyczne teksty, mocny i ekspresywny wokal. Wszystko to zanurza każdego słuchacza w nieziemską, magiczną oraz fantastyczną realność. Berserker często gra w litewskich klubach, festiwalach, dobroczynnych wydarzeniach. W 2013 zespół zajął drugie miejsce w konkursie Broadway Star competition. W 2014 grał razem z słynnymi Turisas w Wilnie. W 2015 Berserker zagrali w „Melna Piektdiena“ (Riga, LV), Metal Crowd festival (BY) oraz „Rock Cafe“ (Tallinn, EST). Zespól był także odznaczony w książce o litewskiej scenie metalowej „Sunkūs metai: 2013“. Książka włączała w siebie CD z różnymi piosenkami zespołów litewskich, gdzie także była ballada Berserker „Wolf“. W 2014 roku zespół uczestniczył w projekcie „Muzyczne Rodowody Litwa“ z utworem „W Jedności nasza siła“. W 2015 ukazał się debiutowy album „Dark Worlds Collide“ w wersji cyfrowej razem z teledyskiem do piosenki tytułowej.

Zespół Gemini Abyss rozpoczął działalność w kwietniu 2011 roku. Gemini Abyss obraca się w stylistyce klimatycznego metalu, gdzie mrok, ciężar i szybkość przeplatają się z motywami bardziej melodyjnymi, a kobiece partie wokalne miejscami uzupełnia growling. Pierwsze miesiące działalności upłynęły na przygotowaniu nowego materiału, którego część została w drugiej połowie 2011 roku zarejestrowana w studio. Efektem tych nagrań jest płyta demo „ I Would Die Just For A Feel…”. Równocześnie zespół rozpoczął koncertowanie, zebrał wiele pozytywnych recenzji i systematycznie pokazuje się na scenie. W lutym 2013 r. ukazała się pierwsza długogrająca płyta zespołu „Claim Of The Planet”, zawierająca 10 kompozycji, którą w Europie Zachodniej wydała angielska wytwórnia Ravenheart Music. W 2014 roku zespół związał się kontraktem promocyjnym i wydawniczym z Pronet Records, na początku 2015 roku ukazała się nowa, druga w dorobku płyta pt. „Regenerate”. Zespół ma na koncie wiele koncertów i kilka festiwali zagranych na terenie całego kraju, m.in. legendarny festiwal w Jarocinie , miał też przyjemność dzielić scenę ze słynną fińską wokalistką Tarją Turunen (ex-Nightwish) na koncercie w łódzkiej „Wytwórni” w ramach światowej trasy „Colours in the Road”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *