keluar_baasch_plakatKwintesencję ich muzyki można określić mianem idealnej symbiozy brudnego, minimalistycznego hałasu i ponurych, oldschoolowych melodii. Keluar i Baasch. Te dwa projekty, 27 września spowodują, że na DOMowej scenie po raz kolejny powieje chłodem.

Jednej drugiej duetu Keluar, niejakiej Alison Lewis, udało się wznieść na wyżyny analogowego synth popu, za sprawą zespołu Linea Aspera, którego z pewnością miłośnikom mrocznej stylistyki lat 80. przedstawiać nie trzeba. Obecnie artystka swoją uwagę skupia na niemniej dobrym (a może nawet i lepszym) projekcie Keluar, który tworzy wraz ze znanym do tej pory z berlińskiego techno składu Schwefelgelb, Jonasem Försterem.

Keluar to posępne, analogowe dźwięki, przepełnione zimnofalową aurą z domieszką eksperymentalnego techno. Wszystko to idealnie spaja w całość hipnotyczny wokal Alison. Na koncie mają dwie epki: Ennoea  i Vitreum oraz pełnowymiarowy, kompilacyjny album Keluar.

Simple Dark Romantic Songs to tytuł debiutanckiej epki warszawskiego artysty, ukrywającego się pod pseudonimem Baasch. Tytuł wydawnictwa jest doskonałym odzwierciedleniem muzyki, jaką tworzy ten jednoosobowy projekt. To synthpopowe melodie, szorstkie nowofalowe aranżacje i przesterowany wokal mrocznego romantyka w jednym.

Keluar i Baasch będzie można posłuchać na żywo 27 września w klubie DOM. Podczas afterparty swoje djskie popisy zaprezentują równie mocno zakorzenieni w muzyce lat 80., jak gwiazdy wieczoru – Wiktor Skok i Kat’z Whizkerzz.

Start imprezy o godzinie 21.00. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w dniu koncertu.
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Phillip_Bracken_-_foto
Phillip Bracken przy Pogonowskiego
Dawid_Podsiadlo_FOTO_Lukasz_Zietek_78741
Red Bull Tour Bus: Dawid Podsiadło
Tylko dla dorosłych – ADULT. i TRYP na 7. urodzinach klubu DOM

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*