W niedzielę, 8 grudnia o godz. 20 w Wytwórni wystąpi Kamil Bednarek. Bilety: 69 zł miejsca stojące, 99 zł miejsca siedzące. Do nabycia na stronach www.stodola.pl, www.ticketclub.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.ticketmaster.pl, www.biletomat.pl, www.biletyna.pl, www.empikbilety.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży.

Rok 2008 – powstaje zespół Star Guard Muffin, którego pierwszym wydawnictwem była EP-ka zatytułowana „Ziemia Obiecana”. Zespół zdobył szeroką popularność w 2010 roku, dzięki telewizyjnemu programowi „Mam Talent” i sukcesowi odniesionemu w nim przez Kamila Bednarka – wokalisty, kompozytora, autora tekstów i multiinstrumentalisty. Wydany w tym okresie debiutancki album Star Guard Muffin pod tytułem „Szanuj” uzyskał status podwójnej platyny.

W 2011 roku Star Guard Muffin gościli na Jamajce, a efektem sesji nagraniowej w studio Tuff Gong rodziny Marley był maxisingiel „Jamaican Trip”, gdzie wśród gości pojawili się m.in. Capleton, Stephen Newland (Rootz Underground), Dean Fraser, The Tamlins czy muzycy zespołu Shaggy’ego.

W 2012 roku po zmianach w składzie narodził się zespół BEDNAREK, który nagrał wysoko ocenianą płytę „Jestem…”. Album utrzymywał się w zestawieniu OLiS ponad 12 miesięcy, a po upływie roku od wydania ponownie zajął pierwszą pozycję. Rok później ukazał się suplement zawierający remixy oraz dubowe i koncertowe wersje. Krążek uzyskał status diamentowej płyty.

W roku 2013 zespół BEDNAREK zwyciężył w plebiscycie MTV Music Awards w Europie Środkowej, zaś w 2014 na rynku pojawiło się wydawnictwo koncertowe DVD/CD z Przystanku Woodstock.

Rok 2015 to album „Oddycham”, zrealizowany m.in. w Tuff Gong Studio z gościnnym udziałem światowych gwiazd reggae, takich jak Alborosie, Junior Kelly czy Dean Fraser. Płytę promowały single „List”, „Euforia” i „Sailing”. 1 grudnia 2017 ukazał się album Kamila Bednarka „TALIZMAN”. Krążek ten został wydany przez wytwórnię SPACE RECORDS – wytwórnię założoną na początku 2017 roku przez Kamila Bednarka. Po miesiącu od premiery pokrył się złotem.

W listopadzie 2018 zespół BEDNAREK zagrał w warszawskiej Stodole koncert jubileuszowy z okazji 10-lecia aktywności scenicznej. Gościnny udział w wydarzeniu wzięli: Natalia Kukulska, Ewa Farna, Enej, Rafał Karwot, Grubson, BRK, Jarecki oraz Igor Herbut. Wydarzenie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem fanów, którzy tłumnie towarzyszyli muzykom w hucznych obchodach dekady aktywności scenicznej.

Rok 2019 to czas trasy koncertowej „Back to the past”, w którą zespół BEDNAREK wyruszy już w listopadzie. Podczas wydarzeń fani usłyszą największe przeboje grupy, jak również materiał z najnowszego krążka.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Gwiazdy sportu twarzami Europejskich Igrzysk Akademickich w Łodzi
Jan Rapowanie w Lordi’s
Koncerty w Łodzi – lipiec 2021

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*