Belfer nagrodzony na Ogólnopolskim Przeglądzie Monodramu Współczesnego

belferSpektakl „Belfer” grany w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych otrzymał Grand Prix na VIII Ogólnopolskim Przeglądzie Monodramu Współczesnego w Warszawie.

„Belfer”  Jeana Pierre’a Dopagne’a w reżyserii i wykonaniu Marka Cichuckiego był jednym z 30-tu przedstawień zgłoszonych do konkursu. Spektakl grany jest w AOIA  w ramach Artystycznej lekcji wychowawczej dla młodzieży szkół średnich. Współorganizatorem wydarzenia jest  Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.

 

 


O spektaklu:

Belfer

Autor: Jean Pierre Dopagne
Reżyseria i wykonanie: Marek Cichucki (aktor Teatru Nowego)    

Co dziś znaczy być nauczycielem? Co znaczy stawać codziennie przed klasą i patrzeć w dwadzieścia kilka par oczu, spragnionych jedynie świętego spokoju? Jak nie stracić ideałów, jak się nie poddać?

„Belfer” to historia przepełnionego ideałami nauczyciela, który uczy w szkole dla trudnej młodzieży. Codzienna trauma przeżywana przez niego, balast wypowiadanych w próżnię słów, jarzmo niesione przez lata – mają w spektaklu swój zaskakujący finał. Belfer, skazany za zbrodnię na dożywocie, w ramach resocjalizacji występuje jako klaun w teatrach i szkołach, opowiadając o swoim życiu.

„Dawniej wstalibyście z miejsc! „– to pierwsze słowa aktora skierowane do widowni, kiedy wchodzi w przestrzeń gry. Monolog tytułowego Belfrazawiera słowa brutalne, ale zarazem prawdziwe, które w połączeniu z dynamiczną i wyrazistą grą aktora oraz żywym kontaktem z publicznością poruszają głęboko i wyzwalają refleksje nad istotą problemu przemocy tak w nauczycielach, jak i w uczniach.

Najbliższe proponowane terminy prezentacji przedstawienia: 24, 25, 26 maja

Udział w spektaklu – po uprzednim zgłoszeniu!
Informacje AOIA, nr tel. 42 633 43 68

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *