W piątek, 7 lutego o godz. 22 w Wytwórni rozpocznie się premierowy koncert Bedoesa oraz Lanka promujący ich najnowszy album zatytułowany „Opowieści z Doliny Smoków”. Na koncercie gościnnie wystąpią 2115 GANG.

Gdy nadejdzie ulewa, Bedoes wraz z dzielnymi wojownikami 2115 i rycerzami w połyskujących zbrojach staną przed Wami w obliczu wielkiego wyzwania. Wszyscy na koń! Wszyscy za broń! Zmierzajcie do Wytwórni na bitwę Waszego życia.

26 marca 2019 roku ukazał się singiel „Michelangelo” zapowiadający nowy album artysty. W październiku raper ujawnił, że nowa płyta będzie nosić tytuł „Opowieści z Doliny Smoków” i została nagrana wspólnie z producentem Lankiem. 17 października 2019 roku ukazał się utwór „Jesteś ładniejsza niż na zdjęciach (na zawsze)” nagrany jako prezent dla dziewczyny rapera, 28 października opublikowany został tytułowy singiel płyty, zaś 10 listopada premierę miał kontrowersyjny singiel „1998 (mam to we krwi)”, na którym raper m.in. wyraził poparcie dla związków homoseksualnych. Album „Opowieści z Doliny Smoków” ukazał się 29 listopada, a już na dwa tygodnie przed premierą sprzedał się w ilości ponad 15 tys. egzemplarzy.

Borys Bedoes Przybylski – pochodzący z Bydgoszczy raper i autor tekstów, założyciel 2115 GANG – łącznie na swoim koncie ma trzy długogrające albumy. Współpracował m.in. Solarem, Białasem, Taco Hemingway’em, Young Multi czy Quebonafide. Jego pierwszy album „Aby śmierć miała znaczenie” dotarł do 1. miejsca listy OLiS sprzedając się w ponad 15 tys. egzemplarzach. Za ten krążek portal internetowy Glamrap.pl w 2017 roku przyznał raperowi tytuł Debiutu Roku. Singiel „05:05” z tej płyty zdobył nominacje do nagrody Fryderyka 2019 w kategorii Przebój roku (nagroda publiczności). W 2019 roku polskie stacje radiowe podbijał utwór Golec uOrkiestry z gościnnym udziałem Bedoesa, zatytułowany „Górą Ty”.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
3urodziny
III Urodziny Lordi’s Club
Make Like a Tree w TU
ldzalternatywa
LDZ Alternatywa – sierpień 2016

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*