reggae_love_20110213_1602241722W sobotę, 17 listopada w Dekompresji wystąpi Kamil Bednarek, Pajujo, Raggafaya i The Stylacja. Początek imprezy o godz. 18. Bilety kosztują 35 zł w przedsprzedaży, 40 zł w dniu imprezy.

Kamil Bednarek znany również jako MaccaBraa – polski muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów i instrumentalista. W 2008 roku wraz z przyjaciółmi założył zespół Star Guard Muffin. Rok później ukazał się debiutancki minialbum formacji pt. Ziemia Obiecana. W 2010 roku Bednarek wziął udział w trzeciej edycji programu Mam talent! W listopadzie razem z zespołem wydał debiutancką płytę pt. Szanuj. W kwietniu 2011 wraz z zespołem pojechał na Jamajkę. Efektem podróży był minialbum pt. Jamaican Trip. Na początku 2012 roku wokalista wziął udział w programie telewizyjnym Bitwa na głosy. W między czasie zespół Star Guard Muffin podjął decyzję o zawieszeniu działalności. Powodem takiej decyzji było odejście basisty i gitarzysty. Bednarek zdecydował się kontynuować działalność artystyczną z udziałem zespołu w składzie: Piotr Bielawski (gitara), Piotr Stanclik (gitara basowa) oraz Maciej Pilarz (perkusja).

Pajujo – to maksimum energii ze sceny, niezapomniany klimat oraz ukojenie dla ucha i duszy spokojnymi rytmami reggae, nieco szybszym rocksteady oraz żywiołowym ska, które wspiera energiczna sekcja dęta. Zespół powstał w 2004 roku, w Praszce k.Olesna. Instrumentarium Pajujo tworzy 8 różnych osobowości, których horyzonty muzyczne nie zamykają się wyłącznie w rytmach wywodzących się z Jamajki – muzycy szukają inspiracji w wielu nurtach nie zapominając o korzeniach. Śpiewają o reggae, o miłości, o codzienności, o tym co nas otacza. Już dwa lata po powstaniu udało im się wydać pierwszy krążek, który nosił nazwę zespołu czyli „Pajujo”. Ciekawostką jest to, że mieli wtedy po 16-20 lat… W 2010 roku, nakładem śląskiej firmy Zima Records ukazał się album „AbraSkaDubra”, cieszący się dobrym przyjęciem ze strony środowiska reggae oraz publiczności żywiołowo reagującej na koncertach.

The Stylacja – łódzka formacja muzyczna, założona w 2002 roku, tworząca muzykę Ska. Charakter muzyki i specyfika brzmienia skłania ku wnioskom, iż muzycy zawiązali zespół w przerwie między poszczególnymi badaniami w zakładzie psychiatrycznym. Dźwięki przepełnione energią i elektrowstrząsami są oryginalnym punktem na muzycznej mapie naszego kraju. Grupa The Stylacja składa się z ośmiu muzyków, z czego jeden od drugiego większym wariatem się zdaje. Podstawą brzmienia formacji jest czteroosobowa sekcja dęta, w skład której wchodzą: puzon, waltornia, saksofon i trąbka.

Raggafaya – pierwszy eksperymentalny skład zespołu powstał jesienią 2004 roku. Obecny skład zespołu powstał w styczniu 2007 roku. Pierwsza oficjalna płyta pod nazwą Karrambol, która ukazała się 15 marca 2010 roku. 4 sierpnia 2011 roku zespół wystąpił na Dużej Scenie 17 edycji Przystanku Woodstock. 6 listopada 2011 zespół wystąpił w finale 2. edycji programu Must Be the Music. 23 kwietnia 2012 ukazał się drugi LP zespołu, zatytułowany Mixturrra.
 
Dystrybucja biletów: Klub Dekompresja, ul. Limanowskiego 200, Sklep Muzyczny Ale Jazz, ul. Rewolucji 1905r. 78/80, Strefa Biletów, ul. Piotrkowska 59, Koldecure, Piotrkowska 102, CIK, Piotrkowska 102a.

/fot. Kamil Bińkowski / fotobinek.pl

Zobacz także:

Reggae Love w Dekompresji (foto)

Reggae przeciw dopalaczom w Dekompresji (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Otwarcie Konkretu
Musica Privata: Warsztaty Prywatnego Muzykowania
017kamp
KAMP! i Oxford Drama w Glow

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*