kamil_bednarek_2W sobotę, 17 listopada w Dekompresji wystąpił Kamil Bednarek. przed znanym z udziału w programach muzycznym artyście zagrali The Stylacja, Pajujo i Raggafaya.

Kamil Bednarek znany również jako MaccaBraa – polski muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów i instrumentalista. W 2008 roku wraz z przyjaciółmi założył zespół Star Guard Muffin. Rok później ukazał się debiutancki minialbum formacji pt. Ziemia Obiecana. W 2010 roku Bednarek wziął udział w trzeciej edycji programu Mam talent! W listopadzie razem z zespołem wydał debiutancką płytę pt. Szanuj. W kwietniu 2011 wraz z zespołem pojechał na Jamajkę. Efektem podróży był minialbum pt. Jamaican Trip. Na początku 2012 roku wokalista wziął udział w programie telewizyjnym Bitwa na głosy. W między czasie zespół Star Guard Muffin podjął decyzję o zawieszeniu działalności. Powodem takiej decyzji było odejście basisty i gitarzysty. Bednarek zdecydował się kontynuować działalność artystyczną z udziałem zespołu w składzie: Piotr Bielawski (gitara), Piotr Stanclik (gitara basowa) oraz Maciej Pilarz (perkusja).

joomplu:45405

Raggafaya – pierwszy eksperymentalny skład zespołu powstał jesienią 2004 roku. Obecny skład zespołu powstał w styczniu 2007 roku. Pierwsza oficjalna płyta pod nazwą Karrambol, która ukazała się 15 marca 2010 roku. 4 sierpnia 2011 roku zespół wystąpił na Dużej Scenie 17 edycji Przystanku Woodstock. 6 listopada 2011 zespół wystąpił w finale 2. edycji programu Must Be the Music. 23 kwietnia 2012 ukazał się drugi LP zespołu, zatytułowany Mixturrra.

joomplu:45412

Pajujo – to maksimum energii ze sceny, niezapomniany klimat oraz ukojenie dla ucha i duszy spokojnymi rytmami reggae, nieco szybszym rocksteady oraz żywiołowym ska, które wspiera energiczna sekcja dęta. Zespół powstał w 2004 roku, w Praszce k.Olesna. Instrumentarium Pajujo tworzy 8 różnych osobowości, których horyzonty muzyczne nie zamykają się wyłącznie w rytmach wywodzących się z Jamajki – muzycy szukają inspiracji w wielu nurtach nie zapominając o korzeniach. Śpiewają o reggae, o miłości, o codzienności, o tym co nas otacza. Już dwa lata po powstaniu udało im się wydać pierwszy krążek, który nosił nazwę zespołu czyli „Pajujo”. Ciekawostką jest to, że mieli wtedy po 16-20 lat… W 2010 roku, nakładem śląskiej firmy Zima Records ukazał się album „AbraSkaDubra”, cieszący się dobrym przyjęciem ze strony środowiska reggae oraz publiczności żywiołowo reagującej na koncertach.

joomplu:45418

The Stylacja – łódzka formacja muzyczna, założona w 2002 roku, tworząca muzykę Ska. Charakter muzyki i specyfika brzmienia skłania ku wnioskom, iż muzycy zawiązali zespół w przerwie między poszczególnymi badaniami w zakładzie psychiatrycznym. Dźwięki przepełnione energią i elektrowstrząsami są oryginalnym punktem na muzycznej mapie naszego kraju. Grupa The Stylacja składa się z ośmiu muzyków, z czego jeden od drugiego większym wariatem się zdaje. Podstawą brzmienia formacji jest czteroosobowa sekcja dęta, w skład której wchodzą: puzon, waltornia, saksofon i trąbka.

/fot. Łukasz Majkowski

Zobacz także:

Reggae Love w Dekompresji (foto)

Reggae przeciw dopalaczom w Dekompresji (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
_DSC0394
Nowe Sytuacje w Wytwórnii (foto)
lara_snow_20160408_1310345048
Lara Snow w Domu Literatury (foto)
Dziwna Wiosna w Scenografii (foto)
1 Komentarz
  • Peter
    20 listopada 2012 at 19:45

    ooooo widzę, że ma nowe biżu 🙂 nieśmiertelniki 🙂 fajowe 🙂 tylko szkoda, że nieczytelne 🙁 ciekawe co tam ma 🙂

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*