DSCF4832W gorące środowe popołudnie, 12 sierpnia w Galerii ZPAP (Związku Polskich Artystów Plastyków) przy ul. Piotrkowskiej 86 odbył się wernisaż wystawy obrazów autorstwa Beaty Cedrzyńskiej.

Malarka przed kilkoma laty zdobyła tytuł doktora w gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale Malarstwa i Grafiki. Niedługo po tym otrzymała Grand Prix na najlepszą pracę doktorską w Legnicy. To w tych dwóch miastach zaprezentowała dotychczas swoje najnowsze dzieła z cyklu Zderzenia. Trzecim miastem jest Łódź. W wernisażu towarzyszył jej mąż, który, wraz z ich córką, jest bohaterem cyklu Cedrzyńskiej. Jak sama autorka opowiadała, tytuł wystawy został zainspirowany tytułowymi zderzeniami. Zderzeniami niebieskości oraz czerwieni (bo te właśnie kolory zdominowały cykl obrazów artystki), zderzeniami człowieka z rzeczywistością, codziennością. Mimo że na obrazach zawarte zostały twarze jej najbliższej rodziny, według Cedrzyńskiej nie zostały one odzwierciedlony w sposób dosadny, ponieważ ich rysy miały pełnić funkcję uniwersalną.

joomplu:95825

Podczas środowego wernisażu Mirosław Ptycia zaskoczył przybyłych wiadomością o jego rezygnacji z funkcji prezesa Galerii ZPAP Na Piętrze okręgu łódzkiego wraz z końcem sierpnia z powodów osobistych. Tym samym podziękował przybyłym za wieloletnią przyjaźń z nim samym oraz Galerią.

Wystawę Zderzenia można oglądać do 27 sierpnia br. w Galerii ZPAP Na Piętrze przy ul. Piotrkowskiej 86.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Obraz+Tekst=Sztuka #4 Martyna Wójcik-Śmierska (foto)
IMG_0313
Salon de Fleurus w Muzeum Sztuki (foto)
Rozycki
Paweł Różycki – sylwetka

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*