BDTH vol. 16 w DOMu (foto)

IMG_6841W czwartek, 19 października w klubie DOM odbyła się szesnasta edycja cyklu Burnig Down the House. Na scenie pojawiły się formacje So Slow, Fleshworld i Dom Zły.

Dom Zły – Zespół został powołany do życia późną jesienią 2016 roku w Puławach przez osoby związane z takimi składami jak Kaldera, Weedcraft, The Feral Trees czy Words Mean Nothing. Dom Zły to wypadkowa ich fascynacji muzyką alternatywną oraz potrzeby wypowiedzenia się na temat otaczającej człowieka rzeczywistości.

Fleshworld z Krakowa powraca po ponad rocznej nieobecności na scenie. Poza zmianami w składzie, zespół poświęcił czas na przygotowanie kawałków, które znajdą się na nowej płycie, „The Essence Has Changed, But the Details Remain”. Nowy materiał odbiega stylem od dotychczasowych wydawnictw zespołu, ale jest zarazem kontynuacją podróży przez skrajności i kontrasty. Tym razem muzyka zwrócona jest w kierunku szybszego tempa, agresji i prostoty. Fleshworld wciąż nie przejmuje się konwencją, wciąż łączy i miesza najróżniejsze nurty w poszukiwaniu środków wyrazu, które pozwolą stworzyć spójną wizję, pełną niepokoju, nostalgii i buntu wobec otaczającego świata.

joomplu:129718

So Slow to warszawski kwartet łączący w sobie rockową stabilność, surowość oraz zgrzytliwość z brudem, transowością, psychodelią i nieokiełznaniem. Teksty piosenek So Slow śpiewane są po polsku. Muzycy pochodzą m.in. z takich kapel jak Sunrise, The Band Of Endless Noise, Czerń, Iron To Gold, Daymares, Cast In Iron.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *