bdth1331 stycznia o godz. 20 w DOMu rozpocznie się trzynasta edycja Burning Down The House. Na scenie pojawią się Day Before Death The John Doe’s Buria i Knockdown. Bilety kosztują 10/15 zł.

Day Before Death – Zespół powstał w roku 2005. Pierwotny skład tworzyli Ojcowie Założyciele: Cieśla (git/voc), Cinek(dr) i Andrzej(bass/voc). Rok później próby i ciężka praca zaowocowały płytką demo w nakładzie 500 sztuk i była rozdawana za darmo na koncertach. Na krążku znalazły się takie utwory jak: „Konfrontacja”, „Wszyscy Razem”, „Strach”, „Nasza Wiara”. Na demówce gościnnie wystąpił Robert Wejder, który po sześciu miesiącach zostanie zaproszony do stałej współpracy ponieważ zespół powoli zaczyna myśleć o wydaniu debiutanckiej płyty. Niestety, choroba Roberta uniemożliwiła nam dalszą współpracę. Propozycję śpiewania dostaje wkrótce Qboot (ex – Toxic Bonkers obecnie – Self Hate/Parricide/Ass To Mouth). Przez cały 2008 rok DBD koncertuje w kraju, ale bardzo intensywnie przygotowuje się również do wejścia do studia. W międzyczasie do zespołu dołącza Świeżak (git) i w tym składzie zespół rejestruje w 2008 roku pierwszy pełnometrażowy album pt. „Na Podobieństwo” (2009). Okres po wydaniu płyty okazał się szczególnie burzliwy w historii zespołu. W pierwszej kolejności decyzję o odejściu podejmuje Qboot, a w ślad zanim podąża Świeżak. Na szczęście chłopaki nie zostawiają zespołu na pastwę losu i odchodzą dopiero, gdy skład może zasilić Ztvoro (ex – Humarrogance/BuKKaH, obecnie także Bodies In The Carpet). Szczęśliwie składa się, że można powierzyć mu zarówno gitarę jak i wokal. Wkrótce Cieśla decyduje się odłożyć swoje wiosło i przejąć pełnię kontroli za mikrofonem.

W związku z tym do składu werbowany jest Tejo (Bodies In The Carpet/Big Deal) i to on przejmuje część obowiązków Cieśli związanych z gitarą. W tym składzie zespół zabiera się za tworzenie nowego materiału na drugą płytę, a w międzyczasie udostępnia dwa utwory, które nie znalazły się na debiucie, aby uzupełniły 3-stronny split z Time Heals Nothing i Spit My Rage. Na przełomie 2010 i 2011 roku na horyzoncie pojawiają się kolejne roszady personalne. Skład niemalże w jednym momencie opuszczają 2/3 pierwotnego składu – Cinek i Andrzej. Zespół jednak wychodzi z tej opresji obronną ręką i już po kilku tygodniach do składu na stałe dołączają perkusista Mikołaj (Mentally Blind) oraz bassman Radek (ex – Nekrolog, obecnie m. in. Kruchy). W tym składzie zespół nabiera świeżości i nowej motywacji, aby nagrać i wydać nowy materiał. Pod koniec 2011r. na światło dzienne wychodzi promo zatytułowane „Stan Zero”.  Obecny skład: Cieśla – git back voc, Ztvoro – voc, Tejo – git, Mikołaj – dr, Radek – bass.

The John Doe’s Burial – The John Doe’s Burial, kiedyś John Doe, eksportowa mieszanka ekstremalnego metalu z Piotrkowa Trybunalskiego. jedenaście lat działalności, Ponad sto koncertów, sześć wydawnictw.

Knockdown – sami o sobie: Knockdown założyliśmy jesienią 1997 roku w Łodzi. Wydaliśmy dwie płyty – w 1999 roku „Down For an Eight“ oraz w 2001 roku „All or Nothing“. Obie ukazały się w wytwórni Shing Records. Często graliśmy koncerty w Polsce i kilka razy występowaliśmy za granicą – w Niemczech, Szwajcarii i na Słowacji. Od momentu powstania do rozpadu w 2005 roku Knockdown tworzyli: gitarzyści Piotrek Szambelan (Inflexible, Blood Is the Harvest, Pignation, 150 Watts, Ask, Superseries), Krzysztof Werner (Blood is the Harvest), Bartosz Radaczyński (Inflexible) i Wojtek Pawlikowski (King of the Hill, No Life); perkusiści Radek Gładkiewicz (Pignation, Boot Street Boys, Moffovaia), Maciek „Herman“ Nowakowski (Homomilitia, Neighbourhood) i Sławek Witkowski (Bad Mama Jama,150 Watts, Ask, Superseries); basista Maciek Derfel (Inflexible, Blood Is the Harvest, 150 Watts, Ask, Jude) oraz wokaliści Sebastian Niciński (Inflexible, Blood Is the Harvest), Piotrek Bujnowski (Inflexible) Paweł Zawiślak i Michał Jakubowski. W 2009 roku za sprawą Wojtka Pawlikowskiego zaczęliśmy znowu grać. Teraz Knockdown to wokalista Maciej Derfel, gitarzyści Piotr Susik i Piotr Szambelan, basista Wojciech Szczawiński i perkusista Łukasz Ławniczak. W czerwcu 2014 roku ukazała się najnowsza płyta zatytułowana „Niepokonane lato”.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
zorak
Zorak i goście w Klubie DOM
pustki_20110327_2058333108
Pustki w DOMu
12. edycja Letniej Akademii Jazzu

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*