BBRC Łódź i Atomówki na boiskach

Atomowki_IIImiejsce_2W niedzielę 12 września w Jarocinie odbędzie się turniej Polskiej Ligi Rugby 7 w który zadebiutuje BBRC Łódź. Będzie to duże wyzwanie ponieważ BBRC będzie bronić tytułu lidera PLR7 z poprzedniego sezonu oraz III miejsca z finału.

W grupie BBRC zmierzy się z drużyną LZS Bezrzecze ze Szczecina oraz Szerszeniami Toruń.

– Nie jest to najłatwiejsza grupa, ale liczymy na to że dostaniemy się do finału – mówi Michał Czerwiowski Kierownik Drużyny.

W Kolejnych tygodniach BBRC Łódź zamierza sprawdzić się w Rugby Piętnastoosobowym. 26 września w Częstochowie zmierzy się z RC Częstochowa.

– Będzie to debiut naszej drużyny w takich rozgrywkach, do tej pory graliśmy w Rugby7. Będzie to kolejna przygoda dla zawodników oraz możliwość sprawdzenia się w innej odmianie rugby. – mówi Zbigniew Grądys prezes.


W sobotę 11 września o g. 11 będzie można zobaczyć Atomówki BBRC Łódź podczas Dni Otwartych Centrum Sportu i Rekreacji. Zawody odbędą się na obiektach CSiR-u przy ul Małachowskiego 5/7. W Łodzi gościć będą drużyny Rugby Club Częstochowa oraz Frogs & Co z Warszawy.

Atomówki wystąpią w składzie: Marta Jarecka, Edyta Krukowska, Magda Jarecka, Joanna Zjawiona, Dominika Rudalska, Aleksandra Szałapska, Karolina Charkowska, Marta Urbanek, Jurga Barbara, Adrianna Góras, Alicja Stępień, Majka Stępień.

– Jest to kolejny etap przygotowań do Mistrzostw Polski Kobiet. Sparing ma za zadanie przygotować taktycznie zawodniczki po wakacyjnych treningach. Kolejne zmagania 25 września w Gdańsku już w turnieju GP o Mistrzostwo Polski. Nasze dziewczyny zajmują obecnie V miejsce za drużynami z Pomorza i Sochaczewa. – mówi Zbigniew Grądys,  trener.

Klub zaprasza także na treningi w poniedziałki i środy od  g. 18 na stadionie Łodzianki.

/mat.pras.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *