sparingW sobotę, 5 listopada o godz 10:30 na ul. Górniczej 5, kadeci BBRC Łódź w połączeniu z drużyną  Włókniarza Zgierz rozegrali debiutancki sparing na zasadach rugby piętnastoosobowego przeciwko kadetom Budowlanych Łódź.

Wynik spotkania to 57: 0 dla Budowlanych. Młodzi rugbyści rozegrali łącznie trzy tercje po 20 minut każda. Choć wynik tego nie odzwierciedlał, w debiucie w rugby piętnastoosobowym młodzi adepci rugby z BBRC i Włókniarza walczyli do końca, a na boisku zostawili sporo sił i serca.


Klub BBRC Łódź rozpoczyna kolejną edycję Lig Rugby Tag. W tym roku rozgrywkami obejmiemy aż trzy szczeble szkolenia:

– Mała Liga Rugby Tag – dla 5-tych i 6-tych klas szkoły podstawowej,
– Gimnazjalna Liga Rugby Tag – dla szkół gimnazjalnych,
-Liga Rugby Tag – dla szkół ponadgimnazjalnych.

W poniedziałek 7 listopada w Hali Społem przy ul Północnej 36 o g 11:30 odbędą się Turnieje: Małej Ligi Rugby Tag oraz Gimnazjalnej Ligi Rugby Tag, współorganizowane przez BBRC Łódź i UKS SP 1 Łódź. Będzie to pierwsze spotkanie z czterech zaplanowanych w ramach każdego Turnieju. Swój udział zapowiedziało aż 21 szkół, w tym szkoły spoza Łodzi m.in. Ozorkowa, Wiączynia Dolnego, Kurowic. Obecnych będzie 10 szkół Gimnazjalnych i 11 Szkół Podstawowych. Pierwsze zawodyLigi Rugby Tag odbyły się 24 października br.

– Z małej kameralnej imprezy jaką planowaliśmy,  zrobiły nam się duże zawody. W tym roku po raz pierwszy organizujemy ligę dla szkół podstawowych, gdzie zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania. Liczyliśmy na 5-6 szkół, a zgłosiło się 11. – mówi Damian Klimek, zawodnik BBRC Łódź, a zarazem organizator rozgrywek.

– Został także pobity rekord uczestnictwa gimnazjów, w poprzedniej edycji skończyliśmy rozgrywki z 5. szkołami, w tym roku jest ich aż 10. Jest to wynik lekcji pokazowych jakie prowadzimy w szkołach od początku roku.Dzięki takiej formule młodzież może zapoznać się z rugby a także z naszą drużyną – mówi Zbigniew Grądys, prezes BBRC Łódź. Jako trenerów będzie można zobaczyć Mirosława Żórawskiego, który prowadzi Budowlanych S.A. do mistrzostwa w lidze SMS oraz Artura Mrowickiego trenera BBRC Łódź, który poprowadzi drużynę z Kurowic.

BBRC Łódź jako jedyny klub w Polsce prowadzi takie rozgrywki we wszystkich stopniach nauczania, czyli dla podstawówek, gimnazjów  i szkół ponadgimnazjalnych.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Nowy sezon Venol Atomówek Łódź
IMG_5873_tn
Budowlani Łódź – Lechia Gdańsk 46:12 (foto)
IMG_0494_kopiuj
Budowlani Łódź – Ogniwo Sopot 16:3 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*