5wrzesnia_025W niedzielę, 5 września, na Placu Piastowskim zorganizowano kolejną akcję promującą Łódź jako Europejską Stolicę Kultury 2016 roku.

  
Zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy tej idei, którzy często dowcipnie zmieniane hasło na „Łódź Europejską Stolicą Meneli”, powinni być zadowoleni z akcji. W okolicach ulicy Rybnej, Bazarowej i Lutomierskiej zderzyły się dwa światy. Obok studentów, grup zainteresowanych projektem pojawiły się menele i dresy. Tak oto mogliśmy wizualnie i zapachowo poczuć korelacje obu grup.

Poza koncertami Kapeli Bałuckiej, Łukasza z Bałut i Psychocukru na odwiedzających piknik czekała cała masa atrakcji. Oczywiście największym powodzeniem cieszyło się stoisko z „rozdawiennictwem” gadżetów związanych z projektem ŁESK. Prócz tego przygotowano m. in. pokazy filmowe, minibazar, kącik dla najmłodszych, a także Międzygalaktyczny Turniej Piłki Nożnej.
  

Wrześniowy piknik być może był jedną z ostatnich akcji promujących Łódź, jako ESK 2016. Wszystko zależny od złożonego niedawno wniosku. Teraz należy czekać na październik i decyzję, które z czterech z jedenastu kandydujących szans będzie miało szansę stać się stolicą. Nieoficjalnie mówi się o trzech „pewniakach”, nasze miasto być może będzie czwartym z kandydatów, jednak zależy to od złożonego projektu i szczęścia, które jak zawsze jest potrzebne.
 
Bałuty Welcome to Bałuty Welcome to Bałuty Welcome to
Bałuty Welcome toBałuty Welcome to Bałuty Welcome to Bałuty Welcome toBałuty Welcome to
Bałuty Welcome to Bałuty Welcome to Bałuty Welcome to
Bałuty Welcome to Bałuty Welcome to Bałuty Welcome to
Bałuty Welcome to Bałuty Welcome toBałuty Welcome to Bałuty Welcome to
Bałuty Welcome to Bałuty Welcome to Bałuty Welcome to
  
Zobacz także:
 
{jumi [media/reklama.htm]}
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Święto Niepodległości w dawnych koszarach 28 pułku Strzelców Kaniowskich (foto)
DSCF1444
Street Food Polska Festival (foto)
rekaw.01
Nowa technologia naprawy łódzkich kanałów przy użyciu światła UV (wideo)
1 Komentarz
  • mirek
    6 września 2010 at 11:10

    Łódź Europejską Stolicą Meneli !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*