BALUCKI_SLOWNIK2Centrum Dialogu wydał Bałucki Słownik #2. Będzie go rozdawać na wybranych wydarzeniach w Centrum Dialogu, będzie on dodawany do wydawnictw Centrum Dialogu, które można kupić w księgarni Rema i Nike oraz w budynku Centrum Dialogu. Poza tym Bałucki słownik #2 trafi do szkół, bibliotek, domów kultury na Bałutach. A razem z nim niespodzianka – gra memory o Bałutach!

Bałucki Słownik #2 jest kontynuacją wydanego w 2015 r., a cieszącego się ogromnym zainteresowaniem, Bałuckiego Słownika. Z drugą częścią słownika wracamy na bałuckie ulice i podwórka. Tym razem jednak językowe poszukiwania skoncentrowaliśmy na słowach osadzonych w topografii, czyli na kluczowych dla Bałut miejscach i etymologii ich nazw.

Słownik dostępny jest także w języku migowym: https://www.youtube.com/playlist?list=PL2f7I8JayIxDgsSPlmDClWxISdgmnV7ex

Słownik Bałucki #2 jest przetłumaczony także na alfabet Braille’a, dzięki temu swoją wiedzę o Bałutach poszerzą osoby niewidome i słabowidzące. Tę wersję książki otrzymają od nas szkoły dla niewidomych, stowarzyszania, biblioteki i Polski Związek Niewidomych.

Bałucki słownik #2 dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Ojczysty – dodaj do ulubionych 2017.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Spotkanie z Krzysztofem Sowińskim (foto)
fotosy_018
43. Turniej Jednego Wiersza O Puchar Wina (foto)
Urodziny Juliana i Ireny Tuwimów 2018 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*