Bartosz_Konopka_III_-_fot._Karolina_Olempska

Gościem 3. Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej był znakomity reżyser, dokumentalista Bartosz Konopka, który spotkał się wczoraj z festiwalową publicznością. Młodzi adepci krytyki filmowej mogli porozmawiać z twórcą i dowiedzieć się, jak kształtuje się proces powstawania filmu od idei po samą realizację.

Podczas warsztatów prowadzonych przez Łukasza Maciejewskiego festiwalowi goście mogli poznać zasady, którymi powinien kierować się każdy krytyk chcąc stworzyć wartościową i interesującą recenzję, zaś wspólnie z dr Dagmarą Rode kulturoznawcy mieli okazję do skrupulatnej analizy filmów, aby przekonać się, że w kinie, każdy szczegół ma ogromne znaczenie.

Dziś nadszedł czas na wielkie podsumowanie 3. edycji KAMERY AKCJI! Przed nami jeszcze ostatnie, tegoroczne spotkanie panelowe (godz. 16:30) z Marcinem Adamczakiem, Arkadiuszem Lewickim, Kubą Mikurdą i Tomaszem Majewskim. Dyskusję tradycyjnie moderował będzie Michał Pabiś-Orzeszyna.

Warsztaty_-_fot._Karolina_Olempska
Fot. Karolina Olempska

Na zakończenie, zapraszamy na Galę Zamknięcia (godz. 19:00), podczas której nastąpi ogłoszenie nazwisk laureatów Konkursu na Najlepszy Tekst Krytyczny oraz Konkursów na Najlepszą Etiudę i Animację. Tuż po gali zapraszamy na ostatnią projekcję tej edycji festiwalu – znakomity „Lęk Wysokości” w reż. Bartosza Konopki.

Bartosz_Konopka_-_fot._Karolina_Olempska

Fot. Karolina Olempska

Zapraszamy!

Spotkajmy się w kinie!

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Piłkarze reprezentacji Polski pierwszymi widzami „Drugiej połowy” (foto)
DSC_7504
Inauguracja „Człowieka w Zagrożeniu” 2013 (foto)
The Washing Machine nagrał muzykę do „Gabinetu doktora Caligari” (wideo)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*