DSCF1549We wtorkowy wieczór, 24 marca w sklepie muzycznym Ale Jazz! rozbrzmiał właśnie jazz. Gośćmi był duet, Bartłomiej Oleś oraz Tomasz Dąbrowski. Był to koncert powoli kończącej się trasy koncertowej promującej ich pierwszy wspólny album „Chapters”. Bartłomiej Oleś, wirtuoz perkusji, przez 15 lat nagrał ponad 30 albumów. Pracował do tej pory m.in. z Kennym Wernerem, Davidem Murray’em czy Tomaszem Stańko, zaprosił do nagrywania wybitnego trębacza Tomasza Dąbrowskiego, uważanego za objawienie muzyczne młodego pokolenia. Brzmienie ich muzyki jest bardzo energiczne i pełne ekspresji.

W piwnicy sklepu mieszczącego się przy ul. Rewolucji 1905r., przy kawiarnianych stolikach zaczęli gromadzić się widzowie. Z racji na charakter miejsca, koncert był kameralny. Słuchacze uczestniczyli w nim z kubkiem gorącej herbaty czy lampką czerwonego wina. Parę minut po godzinie 19 rozpoczął się występ. Od pierwszych chwil panowie zaczarowali publikę, która wczuwając się w ich muzykę kiwała głowami i uderzała rytmicznie palcami o stół. Niektórzy zamykali nawet oczy, aby móc jeszcze bardziej wczuć się w dźwięki perkusji oraz trąbki serwowane przez Olesia i Dąbrowskiego. Bartłomiej Oleś miał szansę na udowodnienie, że jazz mu w duszy gra, gdy w pewnym momencie jedna z pałeczek wypadła mu z ręki i musiał improwizować uderzając o perkusję… samą dłonią. Wyszło mu to tak bezbłędnie, że widzom mogłoby się wydawać, że to był zamierzony zabieg, jednak uśmiech perkusisty zdradzał wypadek przy pracy.

Koncert został nagrodzony gromkimi brawami. Tuż po nim dla zainteresowanych odbyło się rozdawanie autografów przez muzyków. Choć koncerty w Ale Jazzie organizowane są w piątki, tym razem zrobiono wyjątek, gdyż między ostatnimi koncertami, Olesiowi oraz Dąbrowskiemu udało się znaleźć termin właśnie we wtorek, aby móc zagrać przed łódzką publicznością.

joomplu:87339

Ale Jazz! to jeden z najbardziej znanych łódzkich sklepów muzycznych. W przeszłości mieścił się przy ul. Pomorskiej, tuż przy Placu Wolności, jednak parę lat temu zmienił adres na ul. Rewolucji 1905r. 78/80 w kamienicy, którą współdzieli z kinem Bodo. Sklep oprócz bardzo bogatego asortymentu płytowego ma również część kawiarnianą, w której można spędzić czas przy dźwiękach różnorodnej muzyki.

Zobacz także:

Rambo Jet w Ale Jazz (foto)

Janusz Muniak Project w Ale Jazz (foto)

Samokhin Band w Ale Jazz (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSC_5542_DxO
Acid Drinkers w Bedroomie (foto)
DSC_0047_081
Rock Nocą – 1 eliminacje (foto)
Fonovel_Lodz_Kaliska
Fonovel wystąpił w Łodzi Kaliskiej (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*