kujawskiPo wakacyjnej przerwie Art_Inkubator wraca z cyklem czwartkowych koncertów, czyli #przepraszamy, że w czwartek. 12 października o godz. 20 wystąpią Bartek Kujawski i Lautbild. Wstęp wolny.

Bartek Kujawski (znany również jako 8rolek) wydaje płyty i koncertuje od piętnastu lat. Ma na swoim koncie wydawnictwa w wytwórniach Mik Musik, BDTA, AltanovaPress, Sangoplasmo records, CockRockDisco. Występował na wielu festiwalach w kraju i za granicą, między innymi na: Club Trasmediale (DE), Wien Modern (AT), SKIF (RU), Fusion (DE), NEXT (SK), PHONO (DK), Unsound (PL), Tauron Nowa Muzyka Katowice (PL).

Lautbild to kolejne muzyczne wcielenie Pawła Kulczyńskiego, który wciąż stara się okiełznać niepokorną strukturę oraz brzmienie i zbliżyć do nieco szerszej publiczności, prawdopodobnie po raz kolejny z powodzeniem jedynie częściowym. Podobny cel przyświeca jego działaniom pod szyldem Wilhelm Bras, które wprowadzają rytm do analogowo-sonorystycznych wolt i zgrzytów. Tam pomimo wysiłków efekt pozostaje wciąż zdecydowanie na terytorium awangardowym. Lautbild ma ostatecznie zerwać z trudnymi dźwiękami, przynosząc tandetę i ukojenie, udaje mu się to jednak połowicznie, głównie dzięki porzuceniu własnoręcznie budowanego instrumentarium. O ile bowiem poszczególne dźwięki przybierają formę częściej spotykaną, to całość ponownie wskazuje na wyraźnie mylne wyobrażenie o szerzej akceptowanych standardach w muzyce tanecznej – ku jawnej uciesze jej peryferiów.

Kolejne czwartkowe wieczory:
2.11.2017 LAM
16.11.2017 Zimpel / Ziołek
30.11.2017 Jachna/Tarwid/Karch
7.12.2017 Mammoth Ulthana

Wydarzenia w ramach cyklu #przepraszamy, że w czwartek zostały wpisane w obchody stulecia awangardy w Polsce. Rok Awangardy / Łódź stolicą awangardy.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
avantura
Tsigunz Fanfara Avantura w Przechowalni
OutKast
Poza Łodzią: Outkast na Orange Warsaw Festival
Koncerty w Łodzi – lipiec 2021

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*