bartekgrzanek-zaproszenie16 października o godz. 20 zapraszamy do łódzkiego Klubu Scenografia na premierowy koncert Bartka Grzanka promujący pierwszy solowy album artysty – „Duch” (MJM Music PL), którego premiera również 16 października.

Bartek Grzanek to niezwykle utalentowany, charyzmatyczny gitarzysta, obdarzony również wyjątkowo ciepłym głosem. Muzyk doskonale łączy partie gitary oparte na feelingu i ekspresji z pełnym emocji śpiewem. Kiedy dodamy do tego, że jest kompozytorem i autorem tekstów, otrzymamy obraz wszechstronnego i kompletnego artysty, co dziś jest rzadkością na polskim rynku fonograficznym. Bartek Grzanek wcześniej dał się zapamiętać jako lider rockowej grupy Tosteer oraz uczestnik programów The Voice of Poland i Mam Talent. Teraz prezentuje się nam w autorskim solowym projekcie, który dla wielu osób śledzących jego poczynania może być niemałym zaskoczeniem.

Debiutancki album „Duch” to bardzo osobista podróż muzyczna artysty do świata subtelnych dźwięków i wyważonych brzmień. Znajdziemy w nim wpływy muzyki amerykańskiej lat 70-tych, m.in. takiej jak blues i country. Elementem spajającym całość jest gitara akustyczna i intymny klimat utworów. Płyta, jak mówi sam artysta, jest próbą ucieczki od codziennego jazgotu i hałasu, choć popowa, to daleka od mainstreamu.

Koncert premierowy albumu będzie wyjątkowym wydarzeniem muzycznym. Bartek wystąpi na scenie Klubu Scenografia wraz ze swoim zespołem oraz specjalnie zaproszonymi z tej okazji gośćmi, którzy brali udział w nagraniach krążka. Na koncercie usłyszymy głównie autorski materiał artysty w szczególnej oprawie i z niecodziennym instrumentarium. Przewidziane są również duety artysty z gośćmi: Moniką Kuszyńską i Rafałem Brzozowskim. Zapowiada się zatem niecodzienna uczta dla ucha.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
blackcoffee
Black Coffee i Rosa Vertov w Żarty Żartami
mamaselita
Mama Selita w Grandzie
Fertile Hump i shishi w Żarty Żartami

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*