Wrczenie_Nagrody_msTegoroczna Nagroda „ms” powędrowała do Banku Pekao SA. Uroczyste wręczenie wyróżnienia odbyło się w piątkowe popołudnie, 22 czerwca w ogrodzie Muzeum Sztuki w Łodzi. Po wręczeniu nagrody, przybyli do Muzeum goście mogli uczestniczyć w bankiecie.

Nagroda „ms” przyznawana jest od kilku lat instytucjom, firmom, przedstawicielom mediów i osobom prywatnym, za wyjątkowe zasługi w zakresie mecenatu i promowania Muzeum w Polsce i na świecie. To wyraz wdzięczności za szczególną pomoc, jaką laureaci obdarzyli Muzeum w minionym roku. Dotychczas laureatami Nagrody byli: dziennikarka łódzkiej Gazety Wyborczej Marzena Bomanowska, założyciel Fundacji Signum Jarosław Przyborowski oraz producent filmowy i właściciel Opus Film Piotr Dzięcioł.

Tegoroczny laureat Nagrody – Bank Pekso SA, objął w ubiegłym roku mecenatem muzealne wystawy z cyklu Ekonomia daru. Wsparcie dla tego konkretnego projektu nie było przypadkowe, bowiem twórcy cyklu postawili pytanie o wartość daru i jego znaczenie dla przyszłości. Jednym z przedsięwzięć w ramach Ekonomii daru był projekt artystyczno-edukacyjny WIKIzeum, związany z podarowaniem muzeum dzieł Josepha Beuysa, w ramach akcji artysty Polentransport z 1981 roku.

Dyrektor muzeum Jarosław Suchan liczy, że Nagroda będzie zachętą dla kolejnych mecenasów do wspierania kultury: – Kultura to dobra inwestycja. Oczywiście zyski, jakie przynosi, nie są do końca wymierne, ale tak naprawdę nie mniej, a może nawet bardziej dla przyszłości nas wszystkich ważne – uważa Suchan.

Muzeum Sztuki w Łodzi jest drugą – po Museum of Modern Art w Nowym Jorku – najstarszą na świecie instytucją gromadzącą i promującą sztukę nowoczesną. Gromadzenie zbiorów rozpoczęło się w roku 1929 z inicjatywy grupy wybitnych artystów: Władysława Strzemińskiego, Katarzyny Kobro i Henryka Stażewskiego.

/na podstawie materiałów prasowych

/fot. K. Mielczarek, M. Stefańska

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
zaproszenie-elektroniczne
Madame B – Zgłębianie kapitalizmu emocjonalnego
igorkrentz
Igor Krenz w Muzeum Sztuki
WWWPOTEGA
XII edycja Konkursu Fotograficznego „Potęga Łodzi – Power of Łódź” 2018

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*