002858_410 stycznia o godz. 17 w Galerii Bałuckiej rozpocznie się wernisaż wystawy Katarzyny B. Turajczyk pt. A teraz zażyjmy sobie piegów. Ekspozycję będzie można oglądać do 1 lutego br.

Jak twierdzi sama artystka , tworzenie jest jej powołaniem: „myślę, że nie mogłabym bez tego istnieć. Sztuka, odkrywanie, poszukiwanie, myślenie, wyobraźnia, fantazja jest moim istnieniem. Dzielę się tym co najbardziej kocham i tym co potrafię najlepiej. Fakt, że mogę przekazywać innymi tym co kocham daje mi szczęście.”

Zainteresowanie sztuką przejawiała już od wczesnego  dzieciństwa . W wieku 8 lat została nagrodzona za projekt plakatu wykonanego na konkurs „Las i pożary”. Pierwszy obraz sprzedała w wieku 15 lat. Malarzem, który nauczył ją klasycznego warsztatu malarskiego był znany łódzki malarz Leon Paszkowski.  Pierwsze profesjonalne doświadczenie malarki zdobyła w Austrii, jako artysta-wędrownik.  W roku 2003 miała dużą indywidualną wystawę w AWC galerii w Hadze , w Holandii. Od tego czasu wystawia regularnie, zarówno na wystawach grupowych jak i indywidualnych, w Holandii i w Anglii.

Jej motto życiowe: „uważam, że nasze istnienie na tej planecie jest nieistotne, bez znaczenia. Jesteśmy tutaj przelotnie i na krótko w stosunku do istnienia wszechświata. Dlatego uważam, że gdybyśmy nie traktowali siebie tak strasznie poważnie to, to krótkie istnienie, które jest nam dane, stałoby się o wiele bardziej strawne, przyjazne, łatwiejsze i bardziej szczęśliwsze dla każdego. Nie byłoby może wojen, zabijania, niszczenia, zawiści i nienawiści. Akceptacja, szacunek, miłość, wolność myślenia to najważniejsze co nam jest dane i powinniśmy to szanować i kultywować. Kocham piękno, kocham sztukę i żyję dniem dzisiejszym. Mam nadzieję, że moje widzenie świata i ukochanie piękna w jakiś sposób spełnia się, uwidacznia w moim obrazach, w moich pracach”.

Kasia Turajczyk – ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Łódzkim oraz filologię słowiańską na Uniwersytecie Amsterdamskim i podyplomowe studia managerskie na VU w Amsterdamie. Uzyskała również dyplom tłumacza przysięgłego. Obecnie mieszka i tworzy w Anglii. Pisze wiersze i prozę. zajmuje się malarstwem , fotografią a także pisze książki dla dzieci.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
fot.B.Szafraska_1
Na wspólnym podwórku – łódzki tygiel kultur i wyznań (foto)
port-off-folio-01_Medium
Konkursy i program edukacyjny Fotofestiwalu 2015
218 Aukcja Dzieł Sztuki

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*