Bajzel w Łodzi – wywiad (wideo)

Bajzel_Piotr_PiaseckiO tym dlaczego będąc w trasie koncertowej podróżuje pociągami, o teledysku nagrywanym na zapuszczonym teksańskim podwórku, o swoim nowym projekcie Babu Król, a także o kilku innych rzeczach Bajzel zgodził się opowiedzieć Plastrowi podczas swojej ostatniej wizyty w Łodzi.

9 marca Bajzel po raz pierwszy gościł w Śródmiejskim Forum Kultury. Jak można było się spodziewać, żywiołowa muzyka tego artysty spowodowała, że ściany ŚFK mocno się zatrzęsły. Koncert trwał nieco ponad godzinę i zakończył się długim bisem. Choć publiczność bez wątpienia była zaaferowana występem, nagradzając artystę gromkimi brawami, nie dała się porwać do zabawy w rytm nośnej muzyki.

Bajzel to jednoosobowy projekt muzyczny Piotra Piaseckiego. Na scenie sieje niezły zamęt mając do dyspozycji jedynie gitarę, własne struny głosowe oraz zapętlone partie perkusyjne i basowe. Wszystko umiejętnie łączy w całość, dzięki czemu mamy wrażenie, że na scenie gra kilkuosobowy skład, a nie jeden człowiek. Nie bez powodu więc Bajzel nazywany jest Człowiekiem Orkiestrą. Ma na koncie trzy płyty: Bajzel, Miłośnij i Małą Wulgarię.

/fot. Marcin Bałczewski

Zobacz także:

Bajzel wystąpił w ŚFK

Bajzel w Fabryce Sztuki

Jeden komentarz do “Bajzel w Łodzi – wywiad (wideo)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *