Bajka (nie) tylko dla dzieci znów w Artkombinacie

Teatr Komedii Impro w Łodzi zaprasza w niedzielę 13 marca o godz. 11 na kolejną wyjątkową i improwizowaną “Bajkę (nie) tylko dla dzieci”. Spektakl nie ma ustalonego wcześniej scenariusza, a o tym, co wydarzy się na scenie, decydują najmłodsi.

Aktorzy pytają dzieci, jakie imiona mają mieć główne postacie i gdzie ma się toczyć akcja. Wspólnie określają też zadanie, jakie będą mieć do wykonania. Najbardziej śmiałych widzów proszą też o pomoc w wybraniu kostiumów. Później, już w czasie spektaklu, najmłodsi mogą pojawić się na scenie, aby zagrać w wymyślonej przez siebie bajce. Zwykle bardzo aktywnie włączają się w spektakl i chętnie stają się jego twórcami.

Improwizatorzy przekonują, że taka wizyta w teatrze to nie tylko przyjemność, ale też okazja do odkrywania przez rodziców świata fantazji dziecka. To także znakomita odskocznia od codzienności. – Nasze spektakle to prawdziwy intelektualny rollercoaster. To istna burza mózgowa, rodzinna zabawa w teatr. U nas każdy może zostać Brzechwą lub Andersenem – zapewnia Jacek Stefanik, dyrektor artystyczny Teatru Komedii Impro w Łodzi.

Spektakl rozpocznie się na Scenie dla dzieci Monopolis w Łodzi o godz. 11 (ArtKombinat, ul. Kopcińskiego 62a). Bilety dostępne są na stronie bilety.janowo.art oraz bezpośrednio w kasie przed spektaklem.

Fot. Tomasz Zawadzki/ArtKombinat

***

Teatr Komedii Impro w Łodzi powstał na bazie zespołów Impro Atak oraz Impro Atak ITO (Internetowy Teatr Online), czyli grup improwizatorów, którzy na oczach publiczności tworzą przedstawienia używając do tego jedynie wyobraźni i sugestii padających z widowni. TKI regularnie występuje na scenie teatru repertuarowego, stworzył go i ukształtował Jacek Stefanik. Od 2018 roku zespół w każde wakacje, wraz z innymi improwizatorami, współtworzy Wioskę Artystyczną Janowo koło Rewala. Wystawiono tam 240 spektakli improwizowanych, które obejrzało 23 tys. widzów.

Zespół nie przyjmuje od publiczności sugestii religijnych, politycznych oraz takich, które mogłyby w jakikolwiek sposób urazić widza. Aktorzy wybierają głównie pozytywne propozycje, stroniąc od wulgaryzmów. W przedstawieniu bierze także udział muzyk improwizator.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *