Teatr Komedii Impro w Łodzi zaprasza dzieci i rodziców na kolejną premierową improwizowaną bajkę. Choć spektakl pod ogólnym tytułem „Bajka (nie) tylko dla dzieci” wystawiany jest już któryś raz, to będzie on – jak zwykle – niepowtarzalny, ponieważ o tym, co wydarzy się na scenie zdecydują najmłodsi widzowie.

Jeszcze przed rozpoczęciem spektaklu artyści pytają dzieci, gdzie chcą, aby toczyła się akcja; kim mają być aktorzy; a potem proszą tych najbardziej śmiałych, aby pojawili się na scenie i wybrali dla nich kostiumy. – U nas bajki wymyślają dzieci, każde z nich może zostać reżyserem lub scenografem. Wystarczy, że powie, co chciałoby zobaczyć, wybierze przebranie, albo określi zadanie do wykonania – wyjaśnia Jacek Stefanik, dyrektor artystyczny Teatru Impro w Łodzi.

Dzieci nie tylko decydują o tym, co wydarzy się na scenie, ale także same się na niej pojawiają, aby zostać wykonawcą wymyślonej historii. Zwykle aktywnie włączają się w spektakl, chętnie stają się jego twórcami i mają z tego niesamowitą frajdę. Zaskakują przy tym nie tylko aktorów, ale także rodziców. – Jeśli chcesz poznać swoje dziecko, przyjdź na bajkę impro. Najmłodsi często zdumiewają tym, jak postrzegają świat. To wyjątkowa czasem niepowtarzalna okazja dla rodziców, aby mogli „zajrzeć do głowy” dziecka – przekonuje aktorka i impresario Teatru Komedii Impro Anna Modrzejewska. – Często to właśnie u nas rodzice poznają świat marzeń i pragnień swoich pociech. Naucz się spontaniczności patrząc na dziecko, przyjdź z nim do teatru i zachwyć się jego wyobraźnią.

Twórcy Impro przekonują, że bajki improwizowane to inteligentna rodzinna zabawa na dwóch poziomach – dla rodzica i dla dziecka. To także znakomita odskocznia od codzienności i gwarantowany relaks. – Nasze spektakle to prawdziwy intelektualny rollercoaster. To istna burza mózgowa, rodzinna zabawa w teatr i tworzenie wspólnego świata fantazji – dla rodzica i dziecka. U nas każdy może zostać Brzechwą lub Andersenem – zapewnia Jacek Stefanik.

***

Teatr Komedii Impro w Łodzi powstał na bazie zespołów Impro Atak oraz Impro Atak ITO (Internetowy Teatr Online), czyli grup improwizatorów, którzy na oczach publiczności tworzą przedstawienia używając do tego jedynie wyobraźni i sugestii padających z widowni. TKI regularnie występuje na scenie teatru repertuarowego, uczestniczył także w ubiegłorocznych Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. Teatr stworzył i ukształtował Jacek Stefanik. Od 2018 roku zespół w każde wakacje, wraz z innymi improwizatorami, współtworzy Wioskę Artystyczną Janowo koło Rewala. Wystawiono tam 240 spektakli improwizowanych, które obejrzało 23 tys. widzów. Zespół nie przyjmuje od publiczności sugestii religijnych, politycznych oraz takich, które mogłyby w jakikolwiek sposób urazić widza. Aktorzy wybierają głównie pozytywne propozycje, stroniąc od wulgaryzmów. W przedstawieniu bierze także udział muzyk improwizator.

Najbliższy spektakl rozpoczyna się na Scenie dla dzieci Monopolis w Łodzi (ArtKombinat, ul. Kopcińskiego 62a) 6 lutego o godz. 11. Terminy kolejnych przedstawień: 27 lutego, 13 marca, 20 marca. Bilety dostępne są na stronie bilety.janowo.art oraz bezpośrednio w kasie przed spektaklem.

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
2fotkacper_zamarlo
Premiery teatralne – czerwiec 2012
Disney on Ice: Moc jest w Tobie w Atlas Arenie
37 Ogólnopolskie Konfrontacje Teatrów Młodzieżowych – Centrum 2019

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*