Poniżej prezentujemy mail od Muzeum Sztuki w Łodzi:

 
Szanowni Państwo!

Podczas gdy nie możemy spotkać się w muzeum, chcemy pozostać z Wami w kontakcie i dzielić się dziełami sztuki i związanymi z nimi ideami online, a poprzez to nadal tworzyć i wspierać wspólnotę jaką jesteśmy: odbiorców sztuki, artystów, badaczy. W naszym internetowym portalu Zasoby znajdziecie wiele materiałów, za pośrednictwem których dzielimy się inspiracjami i wiedzą.

Przede wszystkim możecie tu bliżej poznać systematycznie rozwijaną kolekcję naszych dzieł sztuki. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują nowe dzieła w kolekcji. Wielu pracom z naszej kolekcji towarzyszą opisy historyków sztuki, ale o niektórych z nich opowiadają sami artyści. Do wysłuchania ich opowieści zapraszamy tutaj.

W dziale teoria znajdziecie różnorodne materiały uzupełniające dzieła sztuki o narracje, tłumaczące ich konteksty.

Przewodnik po sztuce to seria krótkich filmów powstałych we współpracy z TVP Kultura, w których artysta Zbigniew Libera w autorskiej formie opowiada o twórczości i życiu artystów kluczowych dla tożsamości Muzeum Sztuki w Łodzi.

Tym, którzy chcieli by się dowiedzieć, jakie znaczenie może mieć dla nas awangarda dzisiaj, polecamy trzy filmy z cyklu 100 lat awangardy, w których z okazji Roku Awangardy opowiadał o tym dyrektor Muzeum Sztuki, Jarosław Suchan.

Można wysłuchać także innych wykładów, wywiadów i rozmów z artystami i badaczami zapraszanymi do dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem, podczas odbywających się w muzeum dyskusji i rozmów o sztuce.

Nie tylko dla dzieci i ich opiekunów, ale dla wszystkich, którzy mają ochotę na artystyczną aktywność warsztatową, prezentujemy trzy sezony programu Kulturanek – cykl dwudziestominutowych filmów, które pokazują, jak codzienne doświadczenie pomaga w kontakcie ze sztuką współczesną i na odwrót: jak sztuka współczesna pomaga odnaleźć się w codzienności.

Zachęcamy też do czytania udostępnionych online tekstów i publikacji.

Dokumentacje fotograficzne i filmowe przypomną Wam dotychczasowe wystawy w muzeum.

W najbliższym czasie nasi kuratorzy podzielą się z Wami także przygotowanymi przez siebie nowymi zestawieniami dzieł sztuki, będziemy też udostępniać nowe treści umożliwiające Wam jak najpełniejszy kontakt ze sztuką.

Zachęcamy również do śledzenia naszych profili na Instagramie, Facebooku, Twitterze i YouTube.

Dziękujemy, że jesteście z nami, zapraszamy i życzymy, żeby czas spędzony w wirtualnym muzeum dał Wam nawet w tym trudnym czasie to, co w nasze życie potrafi wnieść sztuka.


Z poważaniem,

Dział Komunikacji 
Muzeum Sztuki w Łodzi
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
ID_Zlota_Nitka
XXI Złota Nitka – nabór
Modopolis szuka marek, którym nie jest wszystko jedno
obecnosc
Obecność – Festiwal Fotografii Krajobrazowej

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*