PICT0014W piątek, 30 marca w Bałuckim Ośrodku Kultury Rondo odbył się wernisaż wystawy Bad Boys. Swoją twórczość zaprezentował Paweł Hajncel, Artur Trojanowskii oraz Marcelo Zamenhoff. Kuratorem, pomysłodawcą tytułu wystawy i jej organizatorem jest Bartek Jarmoliński. Prace można oglądać do 16 kwietnia w Galerii Promocji Młodych przy ul. Limanowskiego 166.

Paweł Hajncel pokazał serię swoich rysunków z cyklu „Obciach polski 2011/2012”. Mówił o tym, iż zazwyczaj nie wystawia swoich prac w galeriach, ponieważ dla niego sztuka jest życiem i rzeczywistością i właśnie w takiej scenerii woli tworzyć. Galerie mam w dupie – podsumował. Jednym z miejsc, gdzie można zobaczyć rysunki artysty jest portal społecznościowy Facebook, ale – jak sam autor przyznał, rysunki często są usuwane z powodu zgłoszeń naruszenia zasad. Opowiadał też o tym, że po akcji z Człowiekiem Motylem otrzymał propozycje od kilku partii politycznych, które zaproponowały mu dołączenie do tego zacnego grona.

Serię bardzo ciekawych obrazów zaprezentował Artur Trojanowski. Sama chciałabym mieć jeden z nich w mieszkaniu. Można było również zobaczyć Festyn Filmowy przygotowany przez Grupę Atr. Spożywcze „Z kamerą w dupie”.

joomplu:34170

Marcelo Zamenhoff zrealizował po raz pierwszy instalację, której współautorką jest Maria Apoleika „Duszpasterz”. – Pomysł powstał kilka lat temu, nie pamiętam już przy jakiejś okazji,  w Szwajcarii albo w Ciechocinku. Natomiast wysyłałem projekt do wielu miejsc i jakoś żadna galeria nie zdecydowała się na jego wystawienie, dopiero Bartek Jarmoliński się odważył – mówi o projekcie Marcelo.  Marcelo Zamenhoff jest filmowcem, aparat towarzyszy mu od 6. roku życia, czasem staje się konstruktorem, udziela się w projektach muzycznych, m.in. Protoplazma (nazwa jest objawieniem Marcela z podświadomości jeszcze sprzed roku 1990), a także współtworzy kolektyw Mikrowafle. Zapytany o to, która z tych form jest mu najbliższa, odpowiedział: – To  zależy och chwili. Myślę, że najbardziej naturalną i odruchową dla mnie jest muzyka – często w różnych sytuacjach wylęgają mi się w głowie pomysły i coś nucę, zapisuję, konstruuję. Czekamy zatem na ciąg dalszy..

Jeżeli jednak ktoś woli oglądać sztukę, niż o niej czytać, a ponadto lubi wystawy odważne, z konkretnym przekazem, zdecydowanie powinien obejrzeć przygotowaną prezentację osobiście.

Zobacz także:

Mikrowafle w ŚFK (foto)

Marcelo. Kino prywatne – estetyka błędu i absurdu (wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
podrozsfk
Podróż w Śródmiejskim Forum Kultury (foto)
IMG_4797
Kasia Kmita w Galerii Manhattan (foto)
IMG_3323
Interpretacja – układ zamknięty, układ otwarty

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*