babie_lato_w_cmw21 i 22 września w godz. 11-16 w Centralnym Muzeum Włókiennictwa organziwaony będzie festyn Babie lato. Imrpezie towarzyszyć będzie gra muzealna Wiela hałasu o nić.

Program wydarzenia:

21 września, sobota:

12.00 – koncert w wykonaniu uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. H. Wieniawskiego w Łodzi (hol główny muzeum, parter, bud. D)
14.00 – otwarta próba spektaklu „Tymoteusz wśród ptaków” oraz spotkanie z aktorami w sąsiadującym z muzeum Teatrze Lalek „Arlekin” (ul. Piotrkowska 282a)  – wstęp bezpłatny po okazaniu zaproszenia, które można odebrać w kasie teatru od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 14.00.

Ponadto:
•    jarmark rękodzieła artystycznego w Skansenie Łódzkiej Architektury Drewnianej oraz kiermasz Stowarzyszenia Miłośników Haftu „Kanwa”, Stowarzyszenia Twórców Koronki i Haftu „Arachne” i Klubu Rzemiosła Artystycznego „Arte” (parter, bud. D)
•    bezpłatny wstęp na wystawy stałe oraz do muzeum interaktywnego; wstęp na wystawy czasowe w obniżonej cenie (bilet ulgowy)

22 września, niedziela:

11.30 – rozpoczęcie gry muzealnej „Wiele hałasu o nić”
12.00 – występ Zespołu Tańca Ludowego „Harnam” (dziedziniec żeliwny)
13.30 – rozstrzygnięcie gry muzealnej i wręczenie nagród (hol główny muzeum, parter, bud. D)
14.00 – koncert Stowarzyszenia Śpiewaczego „Harmonia” (hol główny muzeum, parter, bud. D)

Ponadto:
•    jarmark rękodzieła artystycznego w Skansenie Łódzkiej Architektury Drewnianej oraz kiermasz Stowarzyszenia Miłośników Haftu „Kanwa”, Stowarzyszenia Twórców Koronki i Haftu „Arachne” i Klubu Rzemiosła Artystycznego „Arte” (parter, bud. D)
•    bezpłatne porady w salonie kosmetycznym
•    bezpłatny wstęp do muzeum interaktywnego; wstęp na pozostałe wystawy w obniżonej cenie (bilet ulgowy)

Gra muzealna „Wiele hałasu o nić”
Gra odbędzie się w niedzielę, 22 września. Nawiązuje do włókienniczych tradycji Łodzi. Przeznaczona jest dla dzieci, młodzieży i dorosłych, mogą w niej wziąć udział kilkuosobowe zespoły rodzinne. Uczestnicy będą zwiedzać wystawy w Centralnym Muzeum Włókiennictwa, Skansenie Łódzkiej Architektury Drewnianej i w nowo otwartym muzeum interaktywnym, rozwiązując zagadki i wykonując zadania. Dowiedzą się, jak powstaje nić i co można z niej stworzyć. Udział w grze jest bezpłatny. Wśród osób, które ukończą grę, zostaną rozlosowane nagrody.

Start o godz. 11.30, rejestracja uczestników zacznie się o godz. 11.15. w holu muzeum obok kasy (parter bud. D). Przewidywany czas zakończenia: godz. 13.30.
Zapisy osób chętnych do udziału w grze przyjmuje Dział Oświaty Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi: (42) 684 61 15, do@muzeumwlokiennictwa.pl
Regulamin gry znajduje się tu.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
plasterkultury
Gala przyznania Plastrów Kultury 2014
AOIA/ warsztaty dla młodzieży
ckmlogo
Spacery po mostach wyobraźni… z Piotrem Słowikowskim

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*