IMG_1935W czwartek, 5 grudnia w Owocach i Warzywach wystąpiła grupa Babadag. Ich występ zakończy jesienny cykl koncertowy Alterpol organizowany przy Traugutta 9.

Babadag powstał w 2010 roku z inicjatywy wokalistki Oli Bilińskiej (Muzyka Końca Lata, projekty z Raphelem Rogińskim, Danielem Pigońskim). Założeniem było stworzenie i granie muzyki „organicznej“ – wypływającej z ciała, nie z intelektu, granej przede wszystkim na akustycznych instrumentach, nawiązującej do brzmień i rytmów pierwotnych, często rytualistycznych. Powstały piosenki-bajki, piosenki-mity, o tekstach – po polsku i po angielsku – wykorzystujących klasyczne toposy i symbole przetrawione przez współczesną wrażliwość samej autorki. Razem, teksty, melodie nawiązujące do muzyki tradycyjnej oraz brzmienie niecodziennego instrumentarium, tworzą wyjątkową przestrzeń, w którą wciągają słuchaczy.

Podczas imprezy w OiW Babadag zagrał w składzie: Ola Bilińska (banjo, looper, glockenspiel, gitara elektryczna), Szymon Tarkowski (bas, steel drum, melodyka), Hubert Zemler (perkusja, instrumenty perkusyjne) oraz Maciej Cieślak (gitara elektryczna i akustyczna).

Zobacz także:

Enchanted Hunters w Owocach i Warzywach (foto)

kIRk w Owocach i Warzywach (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_0146_na_glowny
Grzegorz Nagórski Quartet w Wytwórni (foto)
Benefis Jacka Bieleńskiego w DOMu (foto)
IMG_3388
Buldog w Domu Literatury (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*