Janusz Prusinowski Kompania ze specjalnym udziałem Kapeli Hałasów porwie publiczność do tańca na koncercie „Oberki i mazurki z Polski Centralnej”. Wieczór w formie otwartej zabawy tanecznej, to kolejna propozycja 9. AŻ Festiwalu Akademii Muzycznej w Łodzi. Spotkanie z tradycyjną polską muzyką odbędzie się 20 listopada (sobota) o godzinie 18.00 w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi przy ul. Żubardzkiej 2a. Bilety w cenie 30 zł i 20 zł do nabycia w kasie biletowej Sali Koncertowej na godzinę przed koncertem.

 

Janusz Prusinowski Kompania to uczniowie wiejskich muzykantów. Wykonując, propagując i ucząc o muzyce tradycyjnej, dbają o jej odrodzenie w Polsce. Kompania ma swój rozpoznawalny styl, który jest próbą odczytania najważniejszych elementów wiejskiej muzyki z centralnej Polski. To przede wszystkim mazurki – śpiewane, grane, improwizowane i tańczone. Wykonawcy: Janusz Prusinowski, Michał Żak, Piotr Piszczatowski i Szczepan Pospieszalski, odmalowują polski charakter dzięki tradycyjnym instrumentom, m.in.: harmonii polskiej, cymbałom, szałamai, drewnianym fletom, basom i bębenkom. W koncercie w ramach 9. AŻ Festiwalu towarzyszyć im będzie Kapela Hałasów: Jacek Hałas i Alicja Choromańska-Hałas, którzy grają na lirze korbowej, akordeonie, pasterskich fletach i gardonie. Wydarzenie poprowadzi Kinga Ścieszko.

 

Koncert połączonych kapel poprzedzony będzie warsztatami instrumentalnymi, wokalnymi i tanecznymi: Oberki, mazurki – język, fraza, ruch, które dla studentów i pedagogów Akademii Muzycznej w Łodzi poprowadzą artyści z Janusz Prusinowski Kapela. Po sobotnim koncercie na 9. AŻ Festiwalu odbędzie się taneczne After Party, organizowane przez Fundację Po Staremu. Wykonawcy zapraszają na 21.00 do Art Inkubatora, przy ul. Tymienieckiego 3. Wstęp wolny.

 

 

Kasa biletowa AM czynna we wtorki i czwartki w godzinach 14.00-18.00 oraz na godzinę przed każdym koncertem.

 

Kapela Hałasów zagra dzięki wsparciu Fundacji Po Staremu, realizującej ministerialny projekt „Potańc Po Staremu”.Dofinansowano ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna.

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Letni Koncert w Altanie Parku Źródliska I (foto)
Polish Camerata Swojemu Miastu
I Ogólnopolski Konkurs Wiolonczelowy im. Dominika Połońskiego w Łodzi

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*