axmusique_20120520_1142165316W piątek, 25 lipca w Lokalu rozpocznie się koncert grupy AXMusiue. Projekt odbywa się w ramach projektu Lokalne Letnisko z Radiem Łódź.

AXMusique to czteroosobowy zespół electrorockowy. Swoją działalność rozpoczął w 2009 i wkrótce nawiązał współpracę z Brennnessel Rec. która zaowocowała pierwszą EP- ta spotkała sie z bardzo dobrymi recenzjami: m.in. pierwsze miejsce w rankingu DJMag w Polsce. Axmusique wydał później jeszcze dwie EP w tej samej wytwórni. Przy czym potencjał trzeciej został dostrzeżony zagranicą. Zespół został zaproszony do wzięcia udziału w wydaniu kompilacji z serii Mixtape dla Mercedes-Benz, a „hardline”, który się tam znalazł został również głównym utworem promującym całą kompilację oraz oficjalny film prezentujący model Mercedes SLS GT3.

Zagrał także wiele koncertów na tak znaczących festiwalach jak Open’er, NoBorder, Selector czy United Island Festival w Czechach. W listopadzie 2013 r. ukazała się ich długo oczekiwany album wydany nakładem wytwórni Karrot Kommando. Debiutancki krążek łączy ze sobą brzmienie szeroko pojętej elektroniki z dynamiką rock’n’rolla. Mroczny funk, energetyczny break beat, klimatyczny triphop i klasyczny rock – to jedne z wielu gatunków, którymi inspiracja przyczyniła się do eklektycznego charakteru albumu „Slimy Action Music”.

I tą formułę zespół postanowił przenieść na projekt remiksowy REAXION, zapraszając 13 producentów muzycznych z różnych, pozornie niepokrywających się ze sobą, rejonów. Każdy producent zmierzył się z jednym utworem nadając im zupełnie inny, nowy wymiar co zaowacowało kolejnym wydawnictwem.

Po koncercie zagrają dalej:

Paweł Strzelec – autor tekstów, wokalista grupy Już Nie Żyjesz, Dj. W swoich setach prezentuje muzykę indie-disco i electro-pop.

Digital Phono – (AXMusique/Digitalizet/RTE) – Pochodzi z Łodzi, na scenie muzycznej działa od 99 roku. Gra szeroko pojętą elektronikę, oraz współtworzy electrockowy zespół AXMusique. Ukrywa się rownież pod pseudonimem Squal, pod którym prezentuje przeróżne odmiany połamanych beatów. Jest twórcą cyklu: Digitalizet, oraz Rock The Electro.

Mono – Jeden ze 100 najlepszych DJ-i w Polsce / magazyn Laif / od 21 lat angażuje się w polską scenę muzyki klubowej. Grywa w całej Polsce od morza do Tatr – na imprezach klubowych, filmowych, sportowych, wystawowych ( m. In. Miller Fresh, Festiwal NuJazzu i Funku, Basketmania, BeachSoccer Tour, Red Bull Kapsel Trophy, HGW ).
Obecnie muzycznie nie zamyka się w jednym nurcie, cały czas kombinuje – miesza konwencje, tempa i gatunki. Nie lubi nudnych przejść, mdłych setów i dentysty.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
sullyerna
Sully Erna w Wytwórni
plakat_otwarcie_Bagdadu_krzywe2-01
Stary Nowy Bagdad Cafe
kenny
Kenny Kenny Oh Oh i Messed Up w Koniec Końców

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*