AUTUMNPOSTER30 listopada w Dekompresji Autumn Reggae Fest. Na scenie przy Limanowskiego wystąpią Natural Dread Killaz, TaLLib, Mesajah i Riddim Bandits. Bilety kosztują 35 zł w przedsprzedaży, 45 zł w dniu imprezy. Czeka nas potężna dawka reggae z mieszanką dancehallu, dub’u, a nawet hip-hopu.

Natural Dread Killaz – NDK założyli związani z muzyką od dziecka bracia Mesajah i paXon, pełniący w zespole role nawijaczy i producentów. Wkrótce dołączył do nich Yanaz. Tak powstało Natural Dread Killaz. 23 maja 2005 zespół wydał debiutancki albumu „Naturalnie”, który stał się jednym z najważniejszych wydarzeń roku 2005 na błyskawicznie rozwijającej się polskiej scenie reggae. Muzycy z respektem i dojrzałością podchodzą do jamajskich tradycji gatunku, jednocześnie są bardzo otwarci na nowe wpływy i brzmienia, dzięki czemu tworzą dźwięki bardzo świeże i nowoczesne. Reggae od zarania było przede wszystkim muzyką do tańca, Natural Dread Killaz pamiętają o tym i w trakcie koncertów rozgrzewają parkiet do czerwoności. Słyną z niebywale żywiołowych i energetycznych występów. W swojej muzyce mieszają różne gatunki, skrzętnie miksując reggae, dancehall, dub, ragga i hip hop. Nie ograniczają się jedynie do brzmień muzyki jamajskiej, czego przykładem są salsowe elementy, które słychać w kawałku „Sample” z krążka Naturalnie. Szukają nowych dróg, obierają nowe kierunki, nie zapominając przy tym o korzeniach gatunku. Mieszanka stylów i umiejętności sprawia, że twórczość prezentowana przez Natural Dread Killaz nie poddaje się wszelkim klasyfikacjom i szufladkowaniu. W iście wybuchowym stylu, nawiązując do korzeni raggae, tworzą coraz to nowe produkcje.

Dzięki swojej przebojowości i niekwestionowanym zdolnościom, zespół ma na swoim koncie występy z wieloma artystami zarówno w Polsce jak i za granicą. Grali na jednej scenie z takimi sławami jak: Gentelman, Shaggy, Anthony B, Zion Train, Sizzla, Junior Kelly, Third World, The Congos, T.O.K., Culcha Candela, Arested Development. Grupa zagościła także na najważniejszych imprezach muzycznych, nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Koncertowali m.in. na One Love Sound Fest 2004- 2010, XIII Przystanku Woodstock w Kostrzynie n/Odrą, Ostróda Reggae Festival czy Wroc Love Summer Stage 2007. Byli też w pierwszej piątce z pośród tysięcy uczestników VENA Music Festiwal 2007. Na przestrzeni lat wykrystalizował się obecny skład Natural Dread Killaz, którym na scenie współtowarzyszy zespół Riddim Bandits, z którym to nagrali swój drugi długo oczekiwany album pt. „Ile Lat”. Album ukazał się we wrześniu 2010 roku.
Na przełomie 2013/2014 zespół planuje wydać kolejny, trzeci już album.

https://www.youtube.com/watch?v=Waedu7SnyEA

TaLLib – Tomasz Słota rozpoczął tworzenie pod pseudonimem TaLLib w 2007 roku. Był to dla niego rok przełomowy, ponieważ wydana została wtedy jego pierwsza EP „Demo-LLition”. Ta krótkogrająca płyta zyskała sporą popularność w Internecie. Od tego czasu TaLLib zagrał ponad 200 koncertów w całej Polsce i zyskał ogromną liczbę wiernych fanów. Uniwersalny, pozytywny przekaz sprawia, że utwory TaLLiba znajdują odbiorców w każdej kategorii wiekowej. Wokalista swobodnie łączy różne gatunki muzyczne. Na repertuar TaLLiba składają się zarówno imprezowe utwory, jak i romantyczne ballady. Wyjątkowy głos i szczere teksty są spoiwem łączącym te dwa odległe, muzyczne światy. Mimo dobrej znajomości języka angielskiego i doświadczenia w śpiewaniu piosenek obcojęzycznych, TaLLib tworzy muzykę tylko w ojczystym języku. – „Kiedy piszę utwór po polsku mogę dokładniej wyrazić to, co czuję” – mówi lubelski artysta. W 2013 roku czytelnicy oraz redaktorzy magazynu muzycznego Free Colours nagrodzili LP „Prosto z Serca” TaLLiba nagrodą „Debiut Roku 2012”. Najpopularniejszym utworem w dotychczasowym dorobku TaLLiba jest „Moja Lady” , który dobrze charakteryzuje twórczość TaLLiba – pulsujący rytm reggae połączony z melodyjnym wokalem tworzący idealną całość.

Mesajah, a właściwie Manuel Rengifo Diaz – wokalista, autor tekstów, producent i kompozytor. W 2008 roku zdecydował się na rozpoczęcie solowej kariery, wydając swój pierwszy album „Ludzie Prości”. Płyta zaskakiwała autorskimi interpretacjami reggae, dancehallu, dubu i hip-hopu. Album odniósł sukces, był sporym wydarzeniem na polskiej scenie reggae i cieszył się dużym zainteresowaniem mediów. Promował go utwór „Każdego dnia”, który do dziś pozostaje wielkim przebojem znanym nie tylko fanom gatunku reggae. W lutym 2012 roku Mesajah wydał drugi solowy album pod tytułem „Jestem Stąd”. Zarówno tytuł krążka, jak i cała jego tematyka nawiązują do problemu dyskryminacji ludzi o odmiennym kolorze skóry. Autor nawołuje do tolerancji i równości, niezależnie od pochodzenia, wyznania czy poglądów. Krążek promują teledyski do utworów „Do rana”, „Ogień”, nagranego wspólnie z Kamilem Bednarkiem „Szukając Szczęścia”, a także rap one shot do utworu „Wiadomość”. Mieszanka stylów i umiejętności sprawia, że twórczość prezentowana przez Mesajah nazywana jest przez krytyków nietuzinkową. Posiada on bowiem wyjątkową zdolność do wychodzenia poza ramy gatunków, czerpania z kwintesencji przeróżnych form, a także do nadawania swoim utworom potężnej mocy. Dzięki temu jest on autorem zupełnie nowej jakości na polskiej scenie muzycznej. Energia towarzysząca jego występom jest tak niesamowita, że publiczność na koncertach bawi się aż do ostatniego dźwięku. Te zdolności i wielka przebojowość zapewniły mu możliwość występów na najważniejszych imprezach muzycznych. Koncertował między innymi podczas takich festiwali jak One Love Sound Fest , Przystanek Woodstock, Ostróda Reggae Festival, Regałowisko i wielu innych. Towarzyszył na scenie takim artystom jak: Gentleman, Shaggy, Sizzla, Junior Kelly, Stephen Marley, Wu Tang Clan, Anthony B czy Alborosie. Obecnie Mesajah promuje trzeci już album w swoim dorobku „Brudna Prawda”, który został przyjęty bardzo pozytywie zarówno przez fanów, jak i Media.

https://www.youtube.com/watch?v=WbTuQ4S4jQc

Zobacz także:

Juwenalia PŁ 2013: NDK (foto+wideo)

Lemon Festival: Mesajah (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
fisz
LDZ Alternatywa 2012 – zapowiedź
Smolasty w Teatrze Club
6dzielnica
Purusha w 6. dzielnicy

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*