auta2Auta ponownie zawładnęły kinami. Kontynuacja świetnej bajki „Auta” w końcu weszła do kin!

Znany z poprzedniej części McQueen postanawia wziąć udział w wyścigu, który odbędzie się na torach europejskich i azjatyckich miast. W podróż przez Atlantyk zabiera swoich przyjaciół, którzy mają okazję poznać świat zupełnie inny niż Chłodnica Górska. Tym razem na główny plan wychodzi Złomek – przyjaciel Zygzaka, który przez przypadek wplątuje się w międzynarodową aferę. Zbieg okoliczności sprawia, że wchodzi on w posiadanie ważnych informacji i dowiadując się o niebezpieczeństwie jakie grozi przyjacielowi rozpoczyna walkę by go ochronić.

Złomek, który odgrywa w tym filmie główną rolę, przeżywa zdecydowanie przygodę życia nakładając kamuflaż, latając czy rozwiązując najtrudniejsze zagadki. Poza nim nie zabrakło pozostałych mieszkańców Chłodnicy – Sally, Luigiego, Guido, Kamasza czy Ogórka. Dodatkowo pojawiają się tłumy nowych bohaterów. Wśród tych co użyczyli autom swoich głosów śmietanka polskiego kina – Witold Pyrkosz, Piotr Adamczyk, Piotr Polk i wielu wielu innych.

W najnowszym dziele z wytwórni Pixar zobaczyć możemy Francję, Japonię czy Włochy przerobioną na świat aut – od zwykłego społeczeństwa po papieża i królową angielską. Odwzorowanie naszego świata robi wrażenie, ponieważ autorzy nie zapomnieli o najmniejszych detalach. W drugiej części „Aut” zdecydowanie więcej się dzieje, akcja jest napięta i dynamiczna. Maszyny wyposażone w najdoskonalsze gadżety walczą z przestępczością niczym James Bond. Takich efektów i intryg nie powstydził by się najlepszy film akcji. Twórcy bajki posunęli się nawet jeszcze dalej niż w pierwszej części – tym razem nie tylko auta przemówiły ludzkim głosem ale i łódki czy samoloty. Nie zabrakło oczywiście dobrego humoru, kolorowych krajobrazów i dopracowania filmu w każdym szczególe.

Tuż przed „Autami” obejrzeć można krótkometrażowy film z bohaterami ToyStory. Właścicielka zabawek wyjeżdża na wakacje, a z nią zabrać chcieli się Barbie i Ken. Niestety pomylili plecaki i dziewczynka pojechała bez nich. By poprawić humor parze, Chudy z przyjaciółmi tworzą Hawaje w ich domu. Ciekawa krótka historyjka jako dobry wstęp do głównej atrakcji – „Aut 2”.

Dzieci na pewno jak zahipnotyzowane będą wpatrywać się w wyścigi samochodowe, a dorosły pośmieje się z żartów. Brawa należy bić dla twórców za pomysłowość, a dla polaków za dubbing. „Auta 2” – zabawna historia ze szpiegowską intrygą w tle, czyli Sir Złomek w wersji deluxe. Dobra zabawa dla małych i dużych gwarantowana.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
kobietyz6pietra
Kobiety z 6. piętra – recenzja
miedzyswiatami
Między światami – recenzja
wieladaline
Wiek Adaline – recenzja
2 komentarze
  • Julia
    6 kwietnia 2015 at 19:11

    Fajny film oglądałam go w TV. Polecam jest ciekawy.

  • Donata
    23 lipca 2011 at 19:41

    koooocham ten film ! 😀 naprawde świetny ! POLECAM POLECAM POLECAM

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*