Aurochronos Festival – informacje

achronnMiłośnicy nietypowych i olśniewających zegarków z całego świata, których nie sposób szukać na sklepowych półkach i witrynach spotkają się podczas dwudniowego festiwalu AUROCHRONOS w Łodzi (30 września – 1 października w Halie EXPO). Oglądanie, przymierzenie oraz zakup zegarków niezależnych producentów z Polski, Belgii, Holandii, Szwajcarii, Włoch, Hongkongu czy Tajwanu, to wyjątkowa formuła tego wydarzenia.

Międzynarodowe Jury nagrodzi trzy najbardziej oryginalne czasomierze, które miały premierę w 2017 roku. Festiwal jest nie lada gratką dla kolekcjonerów, ale także dla wszystkich miłośników rzeczy pięknych i wyjątkowych. Tylko tu w jednym miejscu zaprezentowane zostaną zegarki z krótkich serii, dostępnych na zamówienie, a czasami zupełnie nieosiągalnych na polskim rynku. Międzynarodowy Festiwal Niezależnych Producentów Zegarków AUROCHRONOS to inicjatywa dwóch osób zainteresowanych zegarkami, lecz na co dzień niezwiązanych z branżą. Pewnego dnia zauważyli, że zegarki dostępne na rynku polskim są tylko drobnym wycinkiem z niesamowicie bogatego świata zegarków naręcznych.

Na świecie funkcjonuje co najmniej 700 mikro-marek zegarkowych – firm jednoosobowych lub firm rodzinnych, a liczba ta jest najprawdopodobniej mocno zaniżona i zmienia się dynamicznie także dzięki platformom „crowd-fundingowym” umożliwiającym finansowanie nowych projektów. To nas zainspirowało mówi Maciej Mazurkiewicz – organizator Festiwalu. Większość z wystawców to firmy niespotykane lub zupełnie nieznane w Polsce. Organizatorzy postanowili to zmienić i stworzyć wydarzenie, gdzie spotkać będzie można producentów i entuzjastów zegarków z całego świata.

„Nasz Festiwal to również miejsce dla osób rozpoczynających swoją przygodę z zegarkami. Podczas spotkań, wykładów i dyskusji panelowych nasi goście przedstawią wiele interesujących faktów z zakresu zegarmistrzostwa, a poszukujący alternatywy dla popularnych marek oraz chcący wyrazić swoją indywidualność i podkreślić dobry gust i smak, będą mogli zobaczyć i nabyć wyjątkowe zegarki damskie i męskie – dodaje Paweł Zalewski – drugi z organizatorów.

Pomysł, zaangażowanie i entuzjazm organizatorów to atuty, dzięki którym udało im się zgromadzić w Expo-Łódź przy al. Politechniki 4 ponad dwudziestu wystawców z Europy i Azji. Wśród nich m.in.:
– Błonie
– Brellum Swiss Watchmaking
– Ceccacci
– Chronos-Art
– CreaWatch
– Dijkman Watches
– Gavox
– Guardo
– Havaan Tuvali
– Helfer Watches
– Kneijnsberg&VanEijk
– Leon Prokop
– Undive
– Xicorr

Patronat honorowy nad Festiwalem objęła „Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego”, której Prezes weźmie udział w panelu dyskusyjnym „Przyszłość Polskich Producentów Zegarków Klasy Premium” mającym na celu omówienie bieżącej sytuacji oraz przedstawienie planów rozwoju polskich producentów zegarków

Atrakcje dodatkowe:
Dzięki „Premium Watch Service” – firmie oferującej ekskluzywne usługi serwisu i naprawy zegarków „door-to-door” każdy będzie mógł na miejscu sprawdzić dokładność swojego zegarka. Dodatkowo osoby odwiedzające Festiwal zapoznać się będą mogły m.in. z największą grupą FB poświęconą zegarkom „Czasoholicy”, która skupia entuzjastów zegarkowych, a ich członkowie i administratorzy w sposób dowcipny lecz merytoryczny wtajemniczają polskie społeczeństwo w świat zegarków.

Poszukujący najwyższej jakości pasków do zegarków nurkowych i sportowych będą mogli zobaczyć uznaną markę „Crafter Blue” z Hongkongu, a osoby zainteresowane personalizacją swoich zegarków podziwiać będą mogli holenderskiego grawera „Sanders Engraver” i wyjątkowe realizacje polskiej firmy personalizującej i modyfikującej zegarki „One Second Closer”.

Partnerzy festiwalu przygotowują także dodatkowe atrakcje dla zwiedzających, wykłady i branżowe prezentacje oraz kącik dla dzieci.

Festiwal Aurochronos odbędzie się w Expo-Łódź przy al. Politechniki 4 w Łodzi 30 września (sobota) od 10:00 do 18:00 oraz 1 października (niedziela) od 10:00 do 15:00. Będzie to wydarzenie biletowane. Szczegóły zakupu biletów i rejestracji na stronie www.aurochronos.pl oraz na oficjalnym profilu Facebook https://www.facebook.com/aurochronosfestival.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *