audiotrip_ilustracjaOddziałowe Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi przygotowało dla miłośników wycieczek przewodnik „Śladami wolnego słowa po Łodzi”.

Prowadzi do miejsc wiążących się z walką łodzian o wolność wypowiedzi politycznej lub artystycznej oraz prawo do informacji – od czasów carskiego samodzierżawia, przez okres okupacji niemieckiej, aż do czasów PRL. Opowiada też o różnych formach ograniczania tej wypowiedzi. Spacer rozpoczyna się przy ul. Podrzecznej, na skraju Parku Staromiejskiego,  a kończy przed dawną siedzibą Zarządu Regionalnego NSZZ „Solidarność” przy  ul. Piotrkowskiej 260.

Odwiedzenie pieszo czternastu punktów zajmuje około trzech godzin, wycieczkę można także odbyć rowerem lub środkami transportu miejskiego.

Aby skorzystać z przewodnika, należy pobrać na telefon lub tablet aplikację audiotrip (Android, IOS) i zainstalować wycieczkę. Jest to druga trasa opracowana przez historyków Oddziału IPN w Łodzi, w ubiegłym roku ukazał się przewodnik po łódzkim getcie „Śladami łódzkiego getta”. Pobranie obydwu wycieczek jest darmowe.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Czad i Ogień. Obudź czujność w Manufakturze (foto)
IMG_1831_kopia
Moto Weteran Bazar – maj 2017 (foto)
_MG_5906
Moto Weteran Bazar – styczeń 2017 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*