audio1„Przed wojną było jakoś weselej. Człowiek mógł się radować, śpiewać na ulicy, byleby policjanta nie zaczepił. Żeby było widno paliło się flamę, gazową lampę, jedną na całym korytarzu. Niektórzy robili płonące kaganki. Brali pudełka blaszane po szprotach, robili w dwóch miejscach  dziurki i przewlekali drut, który tworzył długą pętlę. Do pudełka wkładali kawałek zmiętej i zmoczonej w nafcie szmaty, zapalali, a następnie kręcili drutem a pudełko z dymiącym płomieniem znajdowało się raz w górze to znów w dole i tak biegali po jezdni.”

Projekt odkrywa świat szajbleroków,  starych  fabryk,  loftów i świątecznych zabaw. To trzeci spacer z serii „Pobocze-historie z(a)deptane” bazującej na opowieściach mieszkańców Księżego Młyna z lat 60., 70. oraz współcześnie.

Spacer odbędzie się 28 grudnia, w trzech turach (10:00, 12:00, 14:00). Obowiązują zapisy (rezerwacja miejsc zależy od kolejności zgłoszeń). Zainteresowanych prosimy o wysłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego (http://www.ksiezy-mlyn.pl/resources/spac_grud/Zalacznik_nr1.doc) na adres: wydarzeniaksiezymlyn@gmail.com. Zgłoszenia bez wypełnionego formularza uznawane są za nieważne. Miejsce rozpoczęcia spaceru: Muzeum Książki Artystycznej, ul. Tymienieckiego 24. Sprzęt audio będzie można pożyczyć w punkcie kontrolnym za pozostawieniem dokumentu tożsamości.

Scenariusz&reżyseria: Marta Ostajewska
Lektor: Konrad Borusiewicz
Audio: Suavas Lewy
Grafika: Justyna Apolinarzak
Zdjęcia: Anita Andrzejczak
Video: Adam Musiałowicz

Projekt realizowany w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Łodzi, stypendium z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przy wsparciu mieszkańców Księżego Młyna oraz Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Łódzkiego i Radia Łódź.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Piknik_Niepodleglosciowy
Piknik niepodległościowy w Manufakturze
lap_lodz
Łap Łódź
regaty
Regaty o Puchar Portu Łódź

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*