audiospacer

W sobotę, 11 lipca 2015 na terenie Księżego Młynu odbędą się audiospacery „Pobocze – historie z(a)deptane”, część I „Urodziłem się na Szlezingu”. Spacer realizowany będzie w czterech turach o godzinach: 11, 13, 15 i 19.

Jak informuje pomysłodawczyni, Marta Ostajewska, projekt odkrywa świat zaułków, familoków, odrapanych klatek schodowych, topoli, potańcówek, strażaków i starej elektrowni. W słuchawkach i z mp3 uczestnicy podążają śladami autentycznych opowieści mieszkańców z lata 60. i 70. XX w. Zaglądają w okna, wsłuchują w historie, grają w klasy, nucą stare piosenki.

Aby wziąć w nim udział, należy wypełnić i wysłać formularz zgłoszeniowy na adres: wydarzeniaksiezymlyn@gmail.com.

Rezerwacja miejsc zależy od kolejności zgłoszeń. Bez wypełnionego formularza niemożliwym będzie wzięcie udziału w wydarzeniu. Osoby, które zakwalifikują się do udziału, otrzymają informację mailem o miejscu rozpoczęcia spaceru. W celu otrzymania sprzętu audio należy zgłosić się do punktu kontrolnego z ważnym dowodem tożsamości.

Projekt realizowany w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Łodzi, stypendium z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2014, przy wsparciu mieszkańców Księżego Młyna oraz Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Łódzkiego i Radia Łódź.

Zobacz także:

Potańcówka na Księżym Młynie (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
food
Łódź Street Food Festival By Night
jarmarkw
Jarmark Wojewódzki 2010 – program
plasterkultury
Plastry Kultury 2015 – osobowości roku

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*