Audio_Trip_7Kolejne nowości w łódzkim ZOO. Tym razem zwiedzający dostali do dyspozycji nowe, a co najważniejsze bezpłatne narzędzie, które umożliwi zwiedzanie ogrodu wraz przewodnikiem… audio przewodnikiem.

Każda osoba posiadająca smartfon, może od dziś bezpłatnie pobrać aplikację Audio Trip, która zawiera wiele tras i opowiada o miejscach w których się znajdujemy, w tym również  o ZOO Łódź.

Nagranie audio przewodnika zostało sporządzone przez pracowników Działu Dydaktycznego Miejskiego Ogrodu Zoologicznego we współpracy firmą AudioTrip, która dostarczyła specjalistyczny sprzęt nagraniowy. Dzięki temu powstało ok. 1,5 godziny nagrań  w 15 oddzielnych ścieżkach dźwiękowych odpowiadających punktom, które są oznaczone  za pomocą tabliczek na terenie ZOO. Trasa wycieczki prowadzi po najciekawszych ekspozycjach znajdujących się w łódzkim ogrodzie m.in. „Świecie ptaków”, akwarium, pingwinach. Wycieczka została przygotowana w 2 wersjach – standardowej oraz uzupełnionej w komentarz dla osób niedowidzących.

Warto podkreślić, że aplikacja jest całkowicie bezpłatna zarówno dla osób odwiedzających, jak i tych którzy chcieliby poznać ofertę łódzkiego ZOO. Audio Trip jest dostępna w sklepach Google Play oraz AppStore, a jej wersje są aktualizowane do najnowszych wersji systemu operacyjnego iOS i Android. Zwiedzający, po pobraniu trasy na telefon, otrzymują do dyspozycji interaktywną mapę,  na której mogą odnaleźć swoją pozycję oraz położenie punktów wycieczki. Dzięki modułowi GPS, który lokalizuje nasze położenie, nagranie dla danego punktu wycieczki jest odtwarzane automatycznie. Po pobraniu trasa wraz z mapą zapisuje się na telefonie i działa w trybie offline. Koszt aplikacji to 5500 zł netto, sfinansowany w całości z WFOŚiGW w Łodzi (ścieżka dydaktyczna).

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Plastry Kultury 2021 – nominacje
DSC_0647
Kwesta na Starym Cmentarzu (foto)
DSCF4346
Park Śniadaniowy (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*