DSC_1310

Rozpoczynający się w Łodzi Fashion Week Poland, największa impreza modowa w kraju, zainaugurowany został pokazem HKNY autorstwa studentów Katedry Ubioru ASP w Łodzi.

Prezentacja, oparta na motywie spotkania metropolii wschodu (Hong Kong) i zachodu (Nowy Jork) jest pokłosiem zorganizowanych pobytów studenckich na targach modowych Indigo Premiere Vision w Nowym Jorku (sierpień 2011 r.) oraz Hong Kong Fashion Week (luty 2012 r.).

Kilka kolekcji młodych projektantów prezentowało niezwykle wysoki poziom zarówno pod względem estetycznym, jak i pod względem jakości wykonania. Na szczególne jednak wyróżnienie zasługuje kolekcja stworzona przez Wiolettę Wykowską i Iwonę Rosińską, będąca kompilacją tego co najlepsze zarówno w trendach wschodu i zachodu.

DSC_1402

Fot. Agata Kobierska

Czerpiąc z tradycji obu obszarów wpływu kulturowego duet projektantek umiejętnie połączył wschodni minimalizm i delikatną, niemal intymną elegancję z europejskim wzornictwem różnych okresów XX w.

Wyjazdy, dzięki którym studenci mogli zdobyć doświadczenie i wiedzę, dające najlepsze owoce w ramach prezentowanych kolekcji odbyły się w ramach projektu zintegrowanego „Centrum Promocji Mody – klaster branży tekstylno-odzieżowej” (podprojekt „Rozwój”), realizowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na okres 2007-13 (działanie III.4).

(Tekst na podst. mat. prasowych)

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii!


Więcej o Fashion Week na Plastrze Łódzkim

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
sporna_1
Granice Litzmannstadt-Getto 1940-1944 (foto)
masa_krytyczna_-_grudzie_2012_20121229_1438125069
Grudniowa Masa Krytyczna (foto+wideo)
Armatka Kultury dla Kamery Akcji (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*