DSC00020Miłośnikom sztuki współczesnej, wieczór 22 lutego upłynął pod znakiem wernisażu wystawy Andrija Bojarova i Krzysztofa Wojciechowskiego pt.: As Seen on TV. Galeria FF mieszcząca się w Łódzkim Domu Kultury wypełniła się po brzegi pasjonatami fotografii.

Andrij Bojarov jest niezwykle sympatycznym artystą poruszającym się w świecie nowych mediów. Od końca lat 80-tych w swoich pracach wykorzystuje techniki zapożyczone z fotografii, malarstwa, wideo i fotokopii. Obecnie mieszka i tworzy we Lwowie, na Ukrainie. Z kolei Krzysztof P. Wojciechowski zajmuje się fotografią oraz wideo. Jest też kuratorem, autorem tekstów oraz aktywnym uczestnikiem życia artystycznego.

O inspiracji do stworzenia wystawy Andrij Bojarov powiedział, że „bez wątpienia obraz z monitora czy ekranu TV w ostatnich dziesięcioleciach absolutnie dominuje w naszej percepcji świata. Ilość odbieranych z mediów obrazów i informacji wielokrotnie przewyższa ilość wizualnych bodźców „bezpośredniego” i „naturalnego” odbioru. Taki sposób postrzegania, jego metody „cięcia i montażu”, sposoby budowania narracji i tworzenia pamięci, typ relacji z „rzeczywistością”, często przecież bardzo luźny albo i nikły, zajmuje mnie od dawna – próby analizy, de- i re-konstrukcji, a czasem zwykłej fascynacji i czystej zabawy z surfowaniem po bezbrzeżach strumienia medialnego złożyły się na cykl prac pt. As Seen on TV.” Drugi z autorów- Krzysztof Wojciechowski- o samej wystawie powiedział: „Ta wystawa składa się w większości z prac dziwnych pod względem chronologii i intencji powstania. (…)”.

joomplu:67592

Wystawa jest warta polecenia, szczególnie, że wernisaż, na którym obejrzeć można było m.in.: wiele zdjęć z Pomarańczowej Rewolucji na Ukrainie odbywał się w cieniu tragicznych wydarzeń na Majdanie. Wszystkie zaprezentowane obrazy dają do myślenia, skłaniają do przemyśleń i zadumy.

Kto nie odwiedził ŁDK w sobotni wieczór, wystawę będzie mógł obejrzeć od wtorku do soboty, w godz. 14-18, do dnia 15 marca 2014 w Galerii FF na ulicy Traugutta 18.  Wstęp na wszystkie wystawy w Łódzkim Domu Kultury kosztuje 2 zł. W środę oglądać można bezpłatnie! Zachęcam do odwiedzenia.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_3017
Nieobecni na Rynku Starego Miasta (foto)
Urban 2018 w Domu Literatury (foto)
01092012_013
Obecni w przedmiotach – Portret Rodzinny w Szafie (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*