Artystyczny Helenów z awangardą w tle

zdjecie_wydarzenie

Już po raz piąty zapraszamy wszystkich do parku Helenowskiego. W tym roku bawimy się pod hasłem ARTYSTYCZNY HELENÓW Z AWANGARDĄ W TLE. Tegoroczny piknik odbędzie się 25 czerwca 2017 roku, w pierwszą niedzielę lata.

W pięknej scenerii Parku Helenowskiego tym razem zakróluje AWANGARDA. Na scenie zaprezentują się zespoły i artyści, którzy grają niestandardowo i nowocześnie, eksperymentują dźwiękiem i instrumentami, których używają. Zobaczymy szalony występ Elektrycznego Węgorza, usłyszymy bajkowy synth-pop Sonimiki, zatańczymy oberki z zespołem Odpoczno, a na finał Iza Lach zabierze nas w „Podróż w nieznane”. Zapraszamy też na otwarcie wystawy fotograficznej studentów Szkoły Filmowej w Łodzi oraz pokaz inspirowanej awangardową sztuką kolekcji mody zaprojektowanej przez studenta łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych.

Podczas tegorocznego pikniku w Helenowie przekonamy się, w jak wielu dziedzinach można na co dzień odnaleźć AWANGARDĘ. Tradycyjnie już, specjaliści pokażą nam, w jaki sposób składać modele origami oraz układać kwiaty tak, aby powstały z nich niezwykłe wianki. Podczas warsztatów muzycznych poświęconych kompozycji utworów współczesnych dowiemy się „co w trawie piszczy”. Będzie możliwość ozdobienia ulubionej części garderoby za pomocą techniki sitodruku. Podczas warsztatów edukacyjnych, do świata artystycznej AWANGARDY, najmłodszych uczestników zabierze Zaczarowany Ołówek.

Jak zwykle w Helenowie nie zabraknie różnych pyszności. O nasze kubki smakowe zadbają łódzkie restauracje. Spróbować będzie można zarówno kuchni tradycyjnej – łódzkiej, jak i inspirowanej kuchniami z innych zakątków świata. Poznamy i spróbujemy nieoczywistych połączeń, dania przygotowywane z pewną nutką nowoczesności i alternatywy. Tak się jada tylko w Łodzi!

SCENA GŁÓWNA

16.00 ROZPOCZĘCIE IMPREZY – otwarcie wystawy fotografii pt. „Subiektywnie” studentów Szkoły Filmowej w Łodzi
16.15 „WIEJSKIE RAPSY, CZYLI AVANT ŻONGLERKI I SKOCZNE OBERKI” – koncert zespołu Odpoczno w składzie Marek Kądziela, Piotr Gwadera, Joanna Gancarczyk i Marcin Lorenc.
17.15 „MODERN JAZZ…” – pokaz tańca w wykonaniu uczniów szkoły tańca Urban Dance Zone
17.30 „PATRICE, I DON’T KNOW” – koncert Sonimiki – Zosi Mikuckiej z udziałem Agi Gruczek i Marcina Ścierańskiego
18.15 „ĆWICZENIA Z ABSURDU” – pokaz kostiumów Tomasza Ciesielskiego – studenta Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi
18.45 SYPANIE PŁATKÓW KWIATÓW POD SCENĄ
19.00 „AWANGARDA DISCO” – koncert Elektrycznego Węgorza
19.50 „…I JAZZ” – pokaz tańca w wykonaniu uczniów szkoły tańca Urban Dance Zone
20.00 „PODRÓŻ W NIEZNANE” premierowe wykonanie utworów z nadchodzącej płyty Izy Lach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *