DSC_3799aaArtur Andrus – dziennikarz radiowej „Trójki ”, komentator programu „Szkło kontaktowe”, stateczny Jonathan Owens z serialu improwizowanego „Spadkobiercy”, a nade wszystko świetny kabareciarz zaszczycił swoją obecnością łódzką publiczność.

W niedzielę (15 kwietnia) o 15.15 i 18.15 w Teatrze Małym w Manufakturze w wystąpił ze swoim autorskim programem – „One Man SHOW ”. O oprawę muzyczną zadbali Łukasz Borowiecki – kontrabas i Wojciech Stec – fortepian.

Występ był przepojony światłymi monologami będącymi komentarzem otaczającej rzeczywistości. Zaczęło się od piosenki inspirowanej twórczością Jana Kaczmarka z kabaretu „Elita” – „Życie jest dziwne…ech!”. Później nastąpiła eksplozja tekstów zebranych podczas, zakrojonej na szeroką skalę działalności gospodarczej pod wdzięczną nazwą ZUS – Zakład Usług Satyrycznych…tak, więc był „Nieoficjalny hymn Euro 2012” i opowieść o pewnym grzybobraniu. Nie zabrakło również akcentów łódzkich z historią pewnej pani stojącej przy ulicy Kościuszki, która na „ortodoksyjną dziewicę nie wygląda”, opis Maratonu, w którym „każdy co ledwo zipie, ale biegnie dla Zdrowia”. Było też o strachach, czyli „Kurzych płuckach na pajęczych nóżkach” i „Mrocznej grupie VOX”.

Nie zabrakło też akcentu damsko-męskiego z choreografią rodem z Festiwalu Piosenki Ortopedycznej, czyli o sposobach, jak poderwać, by nic sobie nie naderwać w „Piosence o podrywie na misia”. Tak w skrócie opisać można by występ świetnego trio, choć w „ONE MAN…” zwanego  przez nich samych Demonami sanatoriów. Choć w Łodzi sanatoriów brak, miejmy nadzieję, że po raz kolejny zagoszczą w naszych skromnych progach.

Kto ciekawy i choć przez chwilę zachęcony został do wtopienia się w klimat tego świetnego występu zapraszam do obejrzenia foto relacji. Dla bardziej wnikliwych polecam płytę Artura Andrusa, która miała swoją premierę 5 marca pt. „Myśliwiecka”.

/foto. Kuba Popłoński

Zobacz także:

Maria Czubaszek w Łodzi (foto)

Spotkanie z Andrzejem Poniedzielskim (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_9427
Letnia Scena: Atrament dla leworęcznych (foto)
Specjalna edycja „Komediopisania” – eliminacje zakończone, ruszają warsztaty
teatr20_015
Teatr Wosskriesinnia „Prospero” w Pasażu Schillera (foto+wideo)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*